Найдешевше – з ЛеоКарт: у Львові встановили єдині тарифи на проїзд в автобусах, трамваях та тролейбусах

  • 08.12.2023, 13:31
  • 7061
  • Андрій Яремко
Сьогодні, 8 грудня, виконком міськради затвердив рішення щодо єдиних тарифів на послуги з перевезення пасажирів в усіх видах громадського транспорту Львова. А для електротранспорту – встановив вартість оплати через QR-коди та вартість місячних проїзних абонементів. Рішення набирають чинності з понеділка, 11 грудня.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

Відтак вже з понеділка вартість однієї поїздки в міських автобусах, трамваях та тролейбусах залежатиме від обраного пасажиром способу оплати та становитиме: 13 грн – при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт, 15 грн  – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC, 20 грн – при оплаті готівкою у водія та 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт. Тобто, найдешевшою буде поїздка з транспортною карткою ЛеоКарт, а найдорожчою – при оплаті готівкою.

Нагадаємо, рішення виконкому щодо встановлення єдиних тарифів пройшло відповідну регуляторну процедуру. Зокрема нові тарифи обговорили під час консультацій з громадськістю та депутатами.

«Тарифи в електротранспорті ми приводимо до економічно обгрунтованого рівня. Адже востаннє їх переглядали у 2021 році.

Для користувачів автобусів, а це є левова частка пасажирів, тариф навіть знизиться до 13 грн, за умови використання картки ЛеоКарт.

Найдорожчою буде поїздка за готівку – 20 грн. І в подальшому вартість такої поїздки зростатиме, адже в пріоритеті – відмова від готівки на користь безготівкової оплати.

Важливо, що студенти вперше матимуть 50% знижки на проїзд в автобусах, за наявності пільгової студентської ЛеоКарт», – зазначив Олег Забарило.

Штраф за безквитковий/незавалідований проїзд складатиме 300 грн.

Як зауважив Олег Забарило, з 11 грудня і ще впродовж кількох днів контролери мають бути лояльними до пасажирів та допомагатимуть їм оплачувати чи валідувати проїзд.  «Найближчі кілька днів будуть складними для всіх: і для водіїв, і для пасажирів, і для контролерів. Всім треба адаптуватися до нової системи оплати. Ми максимально прокомунікуємо, щоб контролери були лояльними до пасажирів. Але в подальшому всі поїздки у транспорті мають бути обліковані та завалідовані», – наголосив Олег Забарило.  

Крім того, виконавчий комітет встановив вартість оплати через QR-коди та вартість місячних проїзних абонементів для електротранспорту. Відтак з 11 грудня 2023 року вартість поїздки при оплаті за допомогою смартфона через QR-коди Приват24 та EasyPay складатиме 15 грн.

Також з 11 грудня місячні проїзні картки можна буде придбати вже за новою ціною. Загальна місячна проїзна картка коштуватиме: 420 грн – електронний варіант та 430 грн – звичайний. Вартість місячного студентського абонемента – 210 грн та 215 грн відповідно.  Місячна картка для підприємств, установ та організацій Львівської МТГ коштуватиме 500 грн.

«Досить велика кількість людей користується абонементами в електротранспорті. І щоб мінімізувати незручності для пасажирів, ми тимчасово залишаємо активними і електронні сервіси, і проїзні картки в електротранспорті. Зважаючи на те, що ми переглянули тарифи на проїзд, маємо проіндексувати і оплату через QR-коди, і вартість карток до економічно обгрунтованого розміру», – зазначив Олег Забарило.

За інформацією ЛКП «Львівелектротранс», проїзні картки за ще чинною на сьогодні вартістю можна буде придбати до 10 грудня включно. Вони будуть дійсними в електротранспорті до закінчення терміну їх дії.

Нагадаємо, у Львові з 11 грудня безготівкова оплата проїзду стане доступною на усіх міських маршрутах. Безготівково за проїзд можна буде оплатити банківською картою чи пристроєм з NFC та транспортною карткою ЛеоКарт. Також залишається можливість оплати готівкою у водія – але ця опція буде найдорожчою для пасажира.

З дня впровадження безготівкової оплати проїзду в усьому громадському транспорті право на пільговий проїзд надаватиметься виключно за умови наявності персоналізованої транспортної картки ЛеоКарт. За винятком військових та прирівняних до них осіб – вони зможуть і надалі користуватися громадським транспортом на підставі своїх посвідчень.

Водночас з 11 грудня контролери розпочнуть здійснювати контроль за оплатою проїзду.

Відтак пасажирам, які оплачують готівкою, нагадують про необхідність отримувати та зберігати паперовий квиток впродовж всієї поїздки,  а власникам ЛеоКарт – про необхідність валідувати проїзд. Важливо: контролери перевірятимуть не наявність транспортної картки, а саме факт валідації.

Мешканців, які мають право на пільговий проїзд у міському транспорті та ще не оформили персоналізовану транспортну картку ЛеоКарт, закликають подавати документи для її виготовлення, попередньо здійснивши запис за номером телефону 0800-303-007.

Детальніша інформація про те, які зміни чекають на пасажирів громадського транспорту з 11 грудня – тут.

Детальніша інформація про персоналізовані та загальні транспортні картки ЛеоКарт – тут.

Ролик про те, як працюватиме безготівкова система оплати у громадському транспорті, можна переглянути тут.