За місяць пасажир у Львові здійснив 452 безкоштовні поїздки з ЛеоКарт: у місті думають про обмеження кількості поїздок для пільговиків (відео)

  • 23.05.2024, 14:37
  • 14880
  • Пресслужба ЛМР
У Львові щодня власники пільгових ЛеоКарт здійснюють близько 160 - 170 тис. поїздок в громадському транспорті. І за кожну таку, безоплатну для людини поїздку, кошти перевізнику компенсує місто. Відповідно до даних системи е-квитка, один власник пільгової ЛеоКарт здійснює в середньому 18 поїздок в місяць. Однак є пасажири, які впродовж місяця реєструють від 100 до 400 пільгових поїздок. Відтак, аби зменшити навантаження на міський бюджет в час війни, у Львові обговорюють питання щодо обмеження кількості пільгових поїздок та для яких саме категорій. Ліміти на безоплатне користування громадським транспортом точно не стосуватимуться учасників бойових дій та учнів.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

«Після запуску безготівкової оплати проїзду ми маємо повні аналітичні дані про поїздки, які здійснюють пільговики в міському громадському транспорті. Тож на сьогодні один власник пільгової ЛеоКарт реєструє в середньому 18 поїздок в місяць. Але є люди, які впродовж місяця здійснюють 100, 200  і більше поїздок. В нас навіть є рекордсмен, який за місяць зареєстрував 452 поїздки. Оскільки за кожну завалідовану пільгову поїздку кошти перевізникам оплачує місто, це є досить суттєве навантаження на міський бюджет.

Тому зараз ми розглядаємо питання щодо обмеження кількості поїздок до 60 в місяць для власника однієї пільгової ЛеоКарт. Це дасть можливість зекономити для міського бюджету понад 30 млн грн в рік. Водночас 60 поїздок – це достатньо, щоб людина мала можливість двічі в день скористатися громадським транспортом безоплатно. Це обмеження точно не стосуватиметься учасників бойових дій та прирівняних до них категорій, а також учнів», - розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Нагадаємо, зараз у Львові для власників пільгових ЛеоКарт проїзд у міському транспорті є безоплатний та безлімітний. Оформити таку картку мають можливість 30 категорій пільговиків. Також право на безоплатний проїзд мають учні - власники відповідної учнівської ЛеоКарт.

Загалом станом на сьогодні мешканцям видано 267 тис. персоналізованих транспортних карток ЛеоКарт.

відео Андрія Андруха для Львівської міської ради