Перейти до основного контенту
21°
Ясно
15 серпня 2026
Субота
21°
Ясно
Вдень
25°
Ясно
Вночі
15°
Ясно
16 серпня 2026
Неділя
25°
Ясно
Вдень
31°
Ясно
Вночі
19°
Ясно
17 серпня 2026
Понеділок
23°
Мінлива хмарність
Вдень
32°
Мінлива хмарність
Вночі
21°
Похмуро
18 серпня 2026
Вівторок
16°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
14°
Похмуро
Вночі
14°
Дощ, Похмуро
19 серпня 2026
Середа
18°
Мінлива хмарність
Вдень
19°
Похмуро
Вночі
14°
Похмуро
20 серпня 2026
Четвер
22°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Ясно
Вночі
17°
Мінлива хмарність

Завтра на колії Львова виїдуть ще два берлінські трамваї

01 листопада 2024, 11:55
Пресслужба ЛМР
За інформацією ЛКП «Львівелектротранс», ще два берлінські вагони вже отримали сертифікацію, застраховані та від завтра, 2 листопада, розпочнуть обкатку на лінії без пасажирів. Планується, що з понеділка, 4 листопада, вони виїдуть на лінії. Трамваї курсуватимуть на маршрутах №3 та №6.
фото: Володимир Караїм
Фото: Володимир Караїм

фото: Володимир Караїм
Фото: Володимир Караїм
Додамо, станом на зараз у Львові працює вже 6 трамваїв, які нашому місту подарував Берлін. Водночас зараз у ремонтних майстернях переобладнують ще два трамваї.  Після закінчення всіх робіт вони теж виїдуть на лінію.   

Нагадаємо, 12 вагонів КТ4D та запчастини до них Львову безоплатно передала Берлінська транспортна компанія. Перший трамвай з цієї партії місто отримало наприкінці травня, а останній – на початку липня цього року. У вагоноремонтні майстерні Львівелектротрансу трамваї переобладнують під ширину львівської колії, міняють деяке обладнання, фарбують та поетапно випускають на лінії.

Як розповідають у ЛКП «Львівелектротранс», берлінські вагони є енергоощадними і споживають у 2-2,5 рази менше електроенергії, ніж наявні трамваї. Відтак це дозволить підприємству, крім підсилення трамвайних маршрутів додатковими вагонами, ще й економити на електроенергії.

Також минулого місяця місто отримало  перші два трамваї з Берна. Зараз вагони готують до роботи на міських маршрутах. До кінця року Львів очікує отримати ще 4 бернські трамваї. Решту 5 вагонів місто має отримати вже наступного року.

Додамо, у наступному році Львів безкоштовно отримає трамваї зі ще одного швейцарського міста – Базеля. Місцева транспортна компанія передасть 23-25 вживаних великих трамваїв марки «Schindler Be» з низькопідлоговою секцією. Та ще 10 менших вагонів – в якості донорів запасних частин.

Зауважимо, останнім часом у місті суттєво оновили рухомий склад електротранспорту. Так,  впродовж 2021-2024 років за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку у межах проєкту «Міський громадський транспорт України» Львів придбав 10 сучасних низькопідлогових трамваїв «Електрон».