Радянські пам’ятники з Брюховичів та Винників перенесуть у музей «Територія Терору»

• 20.06.2023, 14:10
  • Пресслужба ЛМР
Скульптури радянської епохи «Воїн», що у м.Винники, та «Мати-Батьківщина», що у смт Брюховичі, перенесуть до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору». Такі рішення напередодні затвердив виконавчий комітет міськради.

Фото архівне. Автор - Роман Балук.

Замовником робіт з перенесення пам’ятників визначено Личаківську та Шевченківську районні адміністрації відповідно.

Нагадаємо, раніше робоча група щодо деколонізації топоніміки у Львові прийняла рішення про демонтаж цих пам’ятників у 2023 році.

До слова, скульптурна композиція «Воїн», що у м. Винники, та скульптурна група «Мати-Батьківщина», що у смт. Брюховичі, були виготовлені на Львівській кераміко-скульптурній фабриці. Вони є пам’ятками історії.

Додамо, у квітні 2022 року у Львові створили робочу групу, головним завданням якої є деколонізація топоніміки та заборона використання у Львівській громаді географічних назв та символіки росії. На сьогодні, за результатами напрацювань робочої групи, у Львівській МТГ вже перейменовано 50 вулиць.