У Львові підписали Меморандум про створення Асоціації «Львівська агломерація» (відео)

Сьогодні, 29 листопада, Меморандум підписали Львів, Жовква, Городок, Великий Любінь, Новий Яричів, Зимна Вода, Жовтанці, Пустомити, Бібрка і Куликів. Меморандум - відкритий. Інші громади, які виявлять бажання, зможуть доєднатися в будь-який момент.
«Мета одна – на абсолютно рівноправних засадах в умовах війни та повоєнної відбудови реалізувати спільні проєкти, зокрема залучаючи європейські можливості. Тобто будемо рухатися за розробленою Стратегією розвитку потенційної Львівської агломерації», - зазначив Любомир Зубач.
Зауважимо, вже на цьому етапі в межах Стратегії напрацьовано 24 ідеї міжмуніципальних проєктів, які можна опрацьовувати та реалізовувати.
Додамо, Стратегію розвитку потенційної Львівської агломерації погодили минулого тижня. Це перший документ такого рівня в Україні. Над створенням Стратегії працювали фахівці Ради Європи разом з громадами та за координації Львівської ОВА ще з минулого року.
Нагадаємо, до складу Львівської агломерації мали б увійти Львівська та 17 довколишніх громад. У міськраді зазначають, що таке об’єднання - взаємовигідне для всіх. Адже йдеться про можливість отримати додаткове державне фінансування та європейські грантові кошти на реалізацію міжмуніципальних проєктів. Що, в свою чергу, сприятиме підвищенню якості та комфорту проживання мешканців усіх громад. Передусім мова про транспорт, поводження з відходами, екологічні проєкти, просторове планування, водопостачання та водовідведення тощо.
відео Андрія Андруха для Львівської міської ради