«Наше завдання, щоб таких медіатек було якомога більше», - А. Садовий на відкритті Першої Львівської Медіатеки

Перша Львівська Медіатека розпочинає свою роботу. Сьогодні, 20 жовтня, на вул. Мулярській, 2а відбулось урочисте відкриття Першої Львівської Медіатеки. Реалізація проекту стала можливою завдяки співпраці програми «Бібліоміст» та Львівської міської ради.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

На відкритті була можливість оглянути приміщення Першої Львівської Медіатеки і її творче зонування та ознайомитись з майбутніми проектами: «Крим SOS», Школа джазу, Кіноклуб «Silentium», Школа Медіа-арту, Клуб настільних ігор, Театральна студія, «Творчопис», проект «Щоденник» УАК-Львів, та ін.

Хотілося б, щоб у цих стінах Господь дав силу, ласку, благословення, пізнання тих речей, які сьогодні потрібні у світі. Перша Львівська Медіатека є потрібною, адже наша молодь розвивається, вона прагне пізнати багато речей, тут можна багато почерпати не тільки для себе, але й для своєї праці, фаху, щоб знати, що робиться в світі. Світ каже: «Хто володіє інформацією, той володіє світом», а Господь говорить: «Хто володіє знаннями, той володіє Божою ласкою». Тому хотілося б, щоб ті знання, які тут почерпають діти, щоб Господь дав їм мудрість, щоб вони чинили багато добра, а Господь дарував їм довгі літа й дав їм силу духу. Наша молодь - це наше майбутнє. Що ми виховаємо, що вкладемо в їхні серця, те в дуже короткому часі пожнемо. Ми бачили події Майдану і було видно, що наша молодь любить свою батьківщину, мову, свою культуру, це є прекрасно, і нам старшим треба завжди подавати добрий приклад. Бажаю усім працівникам Медіатеки Божого благословення.

отець Петро Салогуб, настоятель церкви Різдва Святої Богородиці м. Брюховичі

Кожен із нас в своєму житті має якусь знакову подію. Сьогодні така подія відбувається в Центральній бібліотечній системі для дорослих м. Львова - на платформі Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки відкривається Перша Львівська Медіатека. Генеральний менеджер проекту «Глобальні бібліотеки» якось поділилась секретом успіху своєї команди, вона сказала: «Якщо ви хочете іти до своєї мети, ідіть швидко, але, якщо мета знаходиться дуже далеко, вам потрібна команда». Зараз бачимо неймовірний успіх команди, яка долучилась до відкриття цього центру у Львові.

Унікальність даного проекту в тому, що тут поєднані бібліотечні ресурси, унікальний бібліотечний фонд центральної бібліотеки з новітніми інформаційними технологіями.

Бібліотеки - це наріжний камінь для розвитку демократії та демократичного суспільства. Цей проект був спрямований на розвиток громадянського суспільства, молодіжних ініціатив, розвитку дітей, електронного самоврядування, для забезпечення потреб малозабезпечених сімей і людей з обмеженими можливостями.

Бібліотека - це живий організм, який буде існувати будь-де, у будь-якій формі і головне, що він завжди буде існувати. Медіатека - це коли поряд з традиційними бібліотечними послугами надаються послуги Інтернет, електронні носії інформації, різноманітні розвиткові та освітні програми, вивчення іноземної мови. Також можемо запропонувати своїм відвідувачам конференц-зал для проведення різних подій. Хочеться, щоб бібліотеки впливали на наше життя, а не життя впливало на наші бібліотеки.

Любов Цяпало, директор ЦБС для дорослих

Львівська Медіатека це:

  •  сучасний мультимедійний центр в поєднанні з унікальним книжковим фондом ЦМБ ім. Л.Українки, створений за європейськими стандартами, доступний для усіх охочих;
  • проект, спрямований на всебічний розвиток громадянського суспільства, громадських та молодіжних ініціатив;
  • платформа для культурного осередку громади, місце комунікації для всіх охочих.

Ближчим часом Медіатека буде пристосована для людей з особливими потребами. Встановлять пандуси, відповідно обладнають вбиральні.

Це місце не відбулося б, якби ми не були разом, якби не всі ті люди, які працювали над організацією місця, якби не величезна посвята і розуміння цих людей, що це є наш фронт тут. Цього всього не було б. Але вже не важливо, що тут є сьогодні, значно важливіше, що тут буде завтра. Коли мене питались, який режим роботи цього місця – він звичайний, але коли говоримо, що це є третє місце між домівкою та роботою, очевидно, що весь колектив цієї установи буде працювати на те, щоб тут було зручно, комфортно і приємно в той час, який ми маємо поза домом та роботою. Вітаю усіх з відкриттям медіатеки.

Ірина Подоляк, начальник управління культури ЛМР

Ми підтримали ініціативу людей відкрити у Львові медіатеку. Інвестиція у цю медіатеку - інвестиція в соціальний капітал, в розвиток цього міста і ми дуже раді, що львів’яни це зробили, а ми мали можливість долучитись до проекту. Ми поставили сюди техніку, але техніка не головне. Головне - це люди. Зазвичай найбільша цифра, яку говорять про бібліотеку, - це розмір книжкового фонду. Хочу побажати, щоб кількість відвідувачів була в рази більшою, ніж розмір книжкового фонду.

Юлія Ткачук, представник програми «Бібліоміст»

Медіатека складається з трьох функціональних приміщень та студії. У першому, найбільшому, стоять комп’ютери. Друге приміщення – кімната для юнацтва. Третє приміщення облаштоване під кінозал та конференц-зал. У найменшому, четвертому, обладнають студію звукозапису. Такий інтерактивний простір буде першим на території Західної України.

Користуватися послугами медіатеки можна безкоштовно, а розрахована вона на мешканців різного віку.

Це добра дорога, якою ми йдемо. Дай Бог, щоб усі наші бібліотечні приміщення згодом мали таку саму любов і простір, і масштаб, які є тут. Щоб сюди стояла черга охочих прийти почитати, побавитись, щось нового пізнати, попрацювати. Для цього насправді не так багато треба зробити, треба мати бажання і поставити собі таку мету. Бібліотека має бути світлою, тут має бути простір.

Андрій Садовий, міський голова Львова

Також під час відкриття мер сказав, що залюбки прийде в Медіатеку зі своїми дітьми.

В уяві багатьох людей бібліотека - це сіре приміщення, де нема сильного світла і де є старі книжки, ніхто туди йти не хоче. Наше завдання - поміняти ситуацію глобально. Коли сьогодні людина зайде в медіатеку, вона може знайти і мудру книжку, і можливість попрацювати на комп’ютері, і для дітей є різні забави, різні ігри і все це є також бібліотека, але вже сучасна, модерна. Наша задача, щоб таких медіатек було якомога більше і всі наші бібліотеки в місті, в державі були просвітницькими центрами, але сучасними. Ми це показуємо у Львові як приклад для інших міст. Ми взагалі поставили собі за мету, щоб усі бібліотеки Львова були такого рівня або ще кращими. Для цього будемо передбачати відповідні кошти і працювати з багатьма партнерами. До речі, родина Біла та Меліси Гейтс теж долучилась та виділила на цей проект 25 тисяч доларів. Коли ти хочеш зробити щось добре, тобі весь світ допомагає.

Андрій Садовий

Проект реалізовувався спільними зусиллями Львівської міської ради, німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ», програми «Бібліоміст» та благодійними фондами.

Станом на зараз Львівською міською радою на проект виділено 450 тис. грн.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва «GIZ» виділило 184 тис. грн за які, в тому числі, проводилась реконструкція вікон та паркету в Медіатеці. Оргтехніку було надано проектом «Бібліоміст». Меблі Медіатека отримала від благодійних фондів.

Окрім урочистого відкриття, о 17.00 год. усіх охочих запрошують на розгорнуту презентацію проектів Першої Львівської Медіатеки.