Живий вікенд у Шевченківському гаю

  • 05.07.2017, 09:29
  • Уляна Шпуляр
Музей народної архітектури та побуту – улюблене місце відпочинку львів’ян та гостей міста. Естетика давньої архітектури, яскраві сезонні пейзажі, приваблива рельєфність території, розмаїта флора та фауна сприяють створенню прекрасного настрою у будь-яку пору року. А коли до цього додати ще «живинку» - майстер-класи та презентації народних ремесел, то кожен відвідувач легко зможе на мить стати ткачем, олійником, пасічником чи ковалем і відчути на собі реалії побуту наших предків.

фото Олег Кохан

Львівський скансен уже кілька років працює за концепцією «Живого музею». Кожних вихідних більшість хатин у гаю оживає: тут печуть хліб в автентичній печі, показують давню технологію виготовлення тканин, давлять під пресом олію, частують медом зі справжньої пасіки, вчать плести вироби із соломи, виготовляти ляльки-мотанки, ковалі кують на щастя-долю обереги, а повстанці та козаки навчають військового мистецтва.

Крім цього у Музеї діє шість постійних експозицій, зокрема нещодавно відкрили унікальну виставку народних музичних інструментів.

«Якщо у вас виникає питання, що робити на вихідних, то без жодних вагань відповім вам: «Приходьте до нас!» Гарантуємо, у нас стільки занять, що одних вихідних вам буде замало, аби спробувати все», - розповідає директор Музею Роман Назаровець.