Цього року в ремонти бібліотек місто інвестує 3,7 млн грн, роботи вже виконано у бібліотеці № 26

  • 06.07.2017, 16:57
  • Тетяна Пасічник
Львів інвестує кошти у міські бібліотеки. Цього року бюджетом міста на ремонтні роботи передбачено 3,7 млн грн. Вже виконано комплекс робіт у бібліотеці № 26, що на вул. Окружній, 29. Тут замінено вікна, відремонтовано фасад, внутрішні приміщення, оновлено меблі, закуплено комп’ютери тощо. Бібліотека стала цікавою зоною відпочинку для дітей та батьків. Сьогодні роботи, які проведені, оглянув міський голова Львова Андрій Садовий.

Бібліотека № 26, що на вул. Окружній – це єдина у Львові бібліотека, яка має свою паркову зону, де відвідувачі, а їх щороку понад 2,5 тис., окрім читання книжок, можуть виходити на спільні руханки, екодослідження та забави.

«Насправді це навіть більше, ніж бібліотека, я би назвала це культурно-освітнім осередком району тому, що особливо вона перетворилась у цей осередок після ремонту. Унікальна ця бібліотека тим, що має свій дворик, це дуже великий ресурс, адже це буде використовуватись як публічний простір не лише для читачів бібліотеки, але й сусідів і мешканців цих вулиць. З таких прогресивних бібліотек маємо ще на вул. Патона. В перспективі відкриття після ремонту ще 5 бібліотек, серед яких дорослі і дитячі. Наша мета — перетворення. Бібліотека не є книгосховищем. Бібліотека — майданчик для спілкування, відкритий публічний простір. Під таким гаслом ми, власне, діємо.

Цього року на ремонт бібліотек було виділено близько 4 мільйонів гривень, а також на поповнення книжкового фонду — близько 600 тисяч гривень. Закупівля книг є дуже важливим  для молоді і людей старшого віку, адже ми маємо особливо підтримати українські книговидання», - розповіла Наталія Бунда, директор департаменту розвитку Львівської міської ради.

Бібліотека-філіал № 26 ЦБС для дітей м. Львова заснована у 1982 році, розташована у мальовничому куточку Франківського району – на вул. Окружній, 29. Займає двоповерхове приміщення площею 150 м2 та має прибібліотечний сад.

Нещодавно бібліотеку, яка цього року відзначатиме своє 35-річчя, було повністю оновлено за кошти міського бюджету: відремонтовано фасад будівлі, зведено дерев’яну огорожу навколо саду, замінено віконні системи, міжкімнатні та вхідні двері, внутрішні приміщення будівлі пофарбовано у яскраві кольори, придбано три комп’ютери, плазмовий телевізор та функціональні меблі.

Бібліотечний простір дивує нетрадиційними для класичної бібліотеки територіями, наповненими новим змістом.

ЧИТОпростір– місце для малих та дорослих любителів книги та читання: тут можна взяти книги додому, порадити друзям найкращі, а найменшим читайликам побувати на «літературному сніданку».

Ерудит-локація чекає на справжніх та майбутніх ерудитів – різноманітні інтелектуальні конкурси та  змагання, зустрічі з письменниками, науковцями й просто цікавими людьми, а ще – перегляд улюбленого фільму та участь у проекті «Book&Cinema». Зона вільного доступу до Інтернету (з функцією Wi-Fi) запрошує до Школи медіаграмотності та вивчення нових комп’ютерних програм.

Атр-комірка розташована в цокольному приміщенні й ніби відокремлена від основних підрозділів – це територія творчості, де відбуватимуться заняття в арт-студії «Кольоровий їжачок», майстер-класи, презентації та виставки.

Родзинки бібліотеки № 26 – СтриХованка та Сад атракцій.

СтриХованка – територія 12+, куди дорослим, окрім бібліотекаря, вхід заборонено. За ініціативи підлітків тут реалізується Люфт-проект «Поміжкнижжя».

Сад атракцій як розвивально-оздоровчий простір запрошує в будь-яку пору року всіх охочих на спільні руханки, екодослідження та забави, святкування урочистих подій.

«Тут є все, що потрібно дитині. Усамітнитись? – У нас є СтриХованка під дахом. Займатися орігамі, малювати, голосно розмовляти — у нас є кімнати для гурткової роботи, які до ремонту були облаштовані як книгосховище», - розповіла Валентина Галушко, директор Центральної бібліотечної системи для дітей.

Оновлення та осучаснення бібліотеки для дітей № 26 – успішно втілений проект Програми розвитку бібліотек Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Львова.

Цього року з міського бюджету виділено 3,7 млн. грн. на ремонт бібліотек (2 дитячі, 3 дорослі), а також виділено 570 тис. грн. на придбання обладнання та предметів довгострокового користування.

Нагадаємо, у Львові цього року виділили на закупівлю книг 520 тис. грн. - на поповнення фондів бібліотечних філій міста Львова.

Як зазначають в управлінні культури ЛМР, місто щороку закуповує книг для міських бібліотек майже на 1 млн грн. Відтак, книжковий фонд наших бібліотек відповідає світовим стандартам.

відео: Андрій Андрух