Львів’ян та гостей міста запрошують у парк «Знесіння» на фестиваль ленд-арт скульптур «Баба Род»

  • 18.08.2017, 12:36
  • 1288
  • Марія Демчина
Впродовж 24-27 серпня відбудеться експозиція ленд-арт скульптур «Баба Род» на території парку «Знесіння» з базою на !FESTrepublic. Назва фестивалю походить від назви плоского пагорбу на території парку, який ще називають Бабиною Горою. Як зазначають організатори, авторами ленд-арт скульптур є 10 митців з України та США. Вхід на подію – вільний.

Фестиваль Баба Род «розповість» про Світовидове поле, на якому виник первісний Львів, пісковики океану Тетіс (плити з відбитками давніх молюсків можна розглянути в окремій зоні), капища язичницьких богів, до яких привернуть увагу інсталяціями та ін.

Одна з цілей фестивалю – це підтримка парку «Знесіння». Мар’яна Задорожна, директор парку, зазначає: «Парк долучається до ініціативи фестивалю ленд-арту «Баба Род», оскільки це дасть можливість започаткувати хорошу традицію організації таких фестивалів на постійній основі. Це перспективно для розвитку парку та активного залучення відвідувачів. Фестиваль допоможе гостям та мешканцям Львова більше дізнатись про історію парку, про його автентичні та сакральні місця. Особливо добре, що це все відбуватиметься в такому природному еко-стилі.».

Автори скульптур з Харкова, Києва, Ужгорода, які працюють над втіленням проекту, це: Наталія Лісова, Сергій Якунін, Олексій Коношенко, Антон Саєнко, Віталій Кохан, Влодко Кауфман, Юрий Вишняков, Ковач Павло, Ковач Данило. Під час фестивалю свої скульптури з дерева створюватиме також американець Leland Beaty (Ліланд Беті).

Деякі роботи скульпторів будуть розкривати тему нелегальної забудови в Знесінні і відсутність діалогу між заповідною зоною, громадою і забудовниками.

Куратори ленд-арт події – Ковач Павло, учасник Відкритої групи, засновник галереї detenpylu Єфремова 26, учасник багатьох українських і міжнародних фестивалів;  Сергій Якунін, майстер ленд-арту; Олексій Коношенко, скульптор.

Окрім ленд-арт скульптур та інсталяцій в рамках фестивалю «Баба Род», також будуть експонувати декілька скульптур Михайла Дзиндри в парку. Їх привезуть напередодні з музею Михайла Дзиндри в Брюховичах.

Програма розпочинається о 14.00 год. і триватиме до пізньої ночі щодня з 24 по 27 серпня. Увесь цей час !FESTrepublic відкриє територію для гостей на Сторознесенській з фудкортом та доброю музикою. Програму для окремої дитячої зони забезпечать Дитяча планета та історичний клуб Чорна Галич. Забави для дітлахів будуть щодня до 23.00 год.

У 10-му корпусі !FESTrepublic 26-го серпня відбудеться ембіент-концерт з хором та техно-рейв. Також до фестивалю буде прибрано найвужчу вулицю у Львові – вул. Юліана Бачинського.

«Вважаємо, що парк «Знесіння» невиправдано залишається поза інформаційним контекстом у нашому місті, тому такими подіями відкриваємо його знову для всіх, хто буде цими днями у Львові. Базою для прогулянки по ленд-арт об’єктах парку є територія !FESTrepublic - тут ми видамо мапи з основними локаціями та скульптурами, які варто оглянути на Знесінні. Також на території зможете поспілкуватися з митцями, працівниками парку «Знесіння», геологами та істориками», - зазначає співорганізатор події Ляна Мицько.

Уже традиційно на фестивалі діятимуть принципи Zero Waste: на території можна буде придбати скляні бокали для напоїв. Вхід на фестиваль вільний, безкоштовний автобус щогодини курсуватиме від музею «Арсенал».