Програма новорічно-різдвяних заходів у Львові

  • 04.12.2017, 14:37
  • Уляна Шпуляр
Під час новорічних та різдвяних свят на мешканців та гостей Львова чекатиме цікава та насичена подіями програма. Отримати новорічний настрій та наповнитись духом Різдва можна з улюбленими щорічними заходами, а також і з новими, цікавими подіями. Цьогоріч новорічно-різдвяні заходи у місті розпочалися із світла Вифлеємського вогню – вчора в Архикатедральному Соборі Святого Юра під час святкового Богослужіння зі святилища Собору винесли Вогонь, привезений напередодні з Вифлеєму.

фото: Олександр Мазуренко

«Цьогорічна програма новорічно-різдвяних заходів у місті є більшою і зміненою, аніж минулого року. Цьогоріч ми маємо хороший приклад хорошої і доброї співпраці міста з церквою, з громадськими організаціями, хоровою капелою «Дударик» і підприємцями. Нас тішить, що цього року ми в такій спільній праці.

Офіційно програма стартувала вчора із Святоюрської площі і з цією атмосферою світла, тепла, добра будемо святкувати. Також змінено цьогорічну ялинку і її відкриття. «Пласт» традиційно привезе Вифлеємський вогонь до Львова»,- зазначила Марта Іванишин, директор ЛКП «Довженко центр».

Новорічно-різдвяна програма у місті Лева продовжується із відкриття відомих Львівських ярмарків на проспекті Свободи та на площі Ринок з 9 грудня. Гості поринуть у святкову і теплу домашню атмосферу, яка пануватиме до 15 січня.

«Дев’ятий ярмарок у місті Львові розпочне свою роботу 9 грудня та триватиме до 15 січня. Є ряд традиційних заходів, які відбуваються вже з року в рік в меж ярмарку. Це Міжнародний різдвяний фестиваль, 7-8 січня, Конкурс льодових скульптур, а також цікаві майстер-класи, які проводяться для дітей.

Новинкою цьогорічного ярмарку є те, що з 10 грудня розпочне роботу хатинка Святого Миколая. Усі бажаючі можуть привезти своїх дітей на площу перед Львівською оперою на зустріч із Миколаєм. Кожна дитина, яка завітає у цю хатинку, отримає солодкий подарунок та фото на пам’ять.

Дуже приємно є те, що цього року ми вперше долучилися до розробки концепції міської ялинки. Ми запропонували своє бачення міськраді, ми цей проект погодили. Цьогорічна ялинка буде 18-ти метрова і її встановлення розпочнеться вже наступного понеділка. Ми закупили гірлянду, ілюмінацію привезли з-за кордону, близько 8 км. Вся ялинка буде з ілюмінацією, на якій не буде іграшок, але внизу біля ялинки будуть встановлені декорації-подарунки різних висот: 1,5м, 1,2м та 0,5м. Вибираючи таку концепцію, ми хотіли, щоб не тільки туристи, але і львів’яни відчули затишок в самому центрі міста.

Окрім цього, в межах ярмарку вперше буде проведено конкурс на оформлення свого будиночку. Ми нашим підприємцям про цей конкурс оголосили. Розробили певні критерії оцінювання і дуже надіємося, що наші підприємці будуть свідомими і докладуть максимум зусиль для того, щоб їхній будиночок переміг»,- Ольга Гренюх, арт-директор компанії «Львівські ярмарки».

Центральна ялинка Львова, яку відкриють 17 грудня, змінює свою концепцію на користь найкращих європейських традицій – 18-ти метрову красуню одягнуть у монохромні іграшки та вишукану ілюмінацію. В день відкриття Львівський осередок Національної скаутської організації «Пласт» передасть мешканцям міста Вифлеємський Вогонь Миру.

«Ми, пластуни, щорічно поширюємо Вифлеємський вогонь. І 17 грудня, на відкритті міської ялинки ми будемо розпочинати естафету поширення цього вогню Миру, який ми кожного року несемо. І це все буде відбуватися на урочистостях відкриття ялинки біля Оперного театру. Кожен мешканець, який буде на відкритті, зможе собі додому взяти Вифлеємський вогонь»,- Матвій Дух, голова осередку Пласту у Львові.

«Капела «Дударик» дуже радіє нагоді долучитися і оздобити новорічну і різдвяну каденцію. Щодо самої ялинки, то наша місія є дуже проста: зробити так, щоб вам усім було радісно і весело. Найменші наші діточки будуть виконувати «Щедрик» у новому звучанні. Також ми шукали пісню, яка би могла об’єднати все, і ми знайшли цю пісню, вона називається «Новорічна».

Також ми маємо щасливий період співпраці з «Довженко центром». «Пригоди Святого Миколая» запросив центр і ми запропонували провести таку спільну акцію «Подаруй дитині свято»,- Дмитро Кацал, Львівська державна академічна хорова капела «Дударик» ім. М. Кацала.

Літургії у виконанні капели «Дударик» лунатимуть 19 грудня, на свято св. Миколая у церкві св. Миколая, а також у 31 грудня у храмі Святого Лазаря.

Традиційну для міста шопку з дерев’яними двометровими скульптурами почнуть монтувати 23 грудня на площі Ринок.

Увечері 31 грудня оперний театр стане незвичайним арт-об’єктом, адже на його фасаді створять неймовірне 3D-маппінг шоу.

Святкова ілюмінація довкола пл. Ринок та різдвяне оздоблення на алеї проспекту Свободи з 22 арками з ілюмінацією та новорічним декором, які встановили організатори ярмарку та підприємці-учасники, додадуть Львову відчуття новорічної казки.

У переддень Різдва, 6 грудня, святковий настрій створить щорічна традиція винесення Дідуха, яка супроводжуватиметься колядами та співами.

Дворик Ратуші 7 та 8 січня перетвориться на сцену для театру «Воскресіння», який покаже неймовірну різдвяну виставу «Коли ангели спускаються на землю»

А вже з 7 до 9 січня Музей народної архітектури та побуту представить свою програму святкувань «Різдво в Гаю», де можна буде побачити, як колись святкували Різдво в українському селі, а також разом поколядувати з вертепами та створити особливу родинну атмосферу.

Лунатимуть колядки центром міста й 8 січня, коли центральною частиною Львова пройде святкова Хода звіздарів

Окрім цих заходів у програмі новорічних та різдвяних святкувань заплановано безліч цікавих та по-домашньому теплих атракцій.

програма