У Львові реалізують експрес-проект «Театр перед мікрофоном», аби допомогти незрячим
- Марія Демчина

«Експрес-проект «Театр перед мікрофоном» має на меті створити одразу кілька доступних культурних продуктів: 2 радіовистави, 1 інклюзивний літературний проект, 3/5 аудіокниг. Зараз триває робота над літературним проектом, зокрема озвучується знаменитий твір Антуана де Сент Екзюпері «Маленький принц». В ролі маленького принца — незряча дівчинка з Хмельницького Оля Бучина. Ця дитина звернула на себе увагу своїми акторськими задатками, змусивши дорослих замислитися над тим, як і де можна їх застосувати. Саме так і виникла ідея театру перед мікрофоном, у якому зрячі та незрячі актори — рівні. Щоправда, аудіювання ролі маленького принца для незрячої дитини — справжній виклик: адже читати текст очима з огляду на сліпоту дівчинка не може, а вивчити усі діалоги на пам'ять — справа тривалого часу, якого наразі немає. Тому організатори проекту придумали власний механізм втілення ось таких інклюзивних літературних практик, який дуже вдало реалізовується саме в ці дні.
Партнером Олі Бучиної є соліст ВФ «Піккардійська терція» Ярослав Нудик. Робота паралельно триває у двох студіях — львівській та хмельницькій. Однак, судячи з перших результатів, вона вражає! Будемо сподіватися, що «Маленький принц» у трактуванні зіркової особистості та маленької незрячої дівчинки внесуть власні незабутні нотки у цей дивовижний літературний шедевр", — розповіла Оксана Потимко, керівниця Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка», почесна Амбасадорка Львова.
Окрім того, зараз тривають репетиції радіовистави «Де вітер шумить у тополях» за п'єсою Жерара Сілбейраса. Ролі виконують актор Національного театру ім. М. Заньковецької Ігор Гаврилів, шоумен Роман Федоришин, «піккардієць» Ярослав Нудик; режисер — Славко Жуков. Ця вистава подарує слухачам нотки сентименту, гумору та екзистенції. Запис у студії планують розпочати наступного тижня.
До слова, Іван Малкович та Галина Вдовиченко дали організаторам проекту низку власних книжок з дозволом на озвучення. Тож незрячі діти і дорослі матимуть незабаром гарний контент для змістовного наповнення вільного часу.
Усі виготовлені в межах проекту радіовистави та аудіокниги планують розмістити в соцмережах та на сайті usi.org.ua, де ними зможуть скористатися усі шанувальники театру перед мікрофоном і гарної книги — і не лише незрячі.