Цьогоріч з нагоди Дня міста у Львові відбудеться оновлена урочиста церемонія

  • 05.05.2021, 15:22
  • 1879
  • Соломія Григор’єва
Завтра, 6 травня, Львів відзначатиме 765-ту річницю з дня заснування міста. Відтак о 13.00 год. біля головного входу до міської Ратуші відбудеться оновлена урочиста церемонія з нагоди Дня міста Львова.

фото умовне, автор: Роман Балук
фото: Олександр Мазуренко

«У зв’язку з карантином ми не проводимо жодних масових заходів, але провести урочисту церемонію все ж зобов’язані. Цього року вона буде особливою – завтра ми зробимо новий офіційний церемоніал почесної варти з нагоди Дня міста. Ми впроваджуємо нову традицію, які свідчитиме про наші коріння державотворення. Ми звернемо увагу львів’ян на далекий 1300 рік, коли наша держава, Королівство Русі, була сильною, міцною, а місто Лева було столицею цієї держави. Цим церемоніалом ми хочемо звернути увагу львів’ян на витоки нашої державності та відзавтра впровадити в нашому місті почесну варту, яка є в багатьох європейських країнах», – розповіла Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку ЛМР.

Цього року церемонія, створена за найкращими європейськими зразками стилізованих історичних урочистих подій, звертає увагу на 1300 рік та є продовженням мілітарних традицій Європи. Подія акцентує увагу на тяглості нашої державності, підкреслює спадковість державотворення від часів Королівства Русі.

фото: Олександр Мазуренко

1300 рік – це золотий вік середньовічної держави, столицею якої на той час був Львів. Королівству Русі на той момент був 101 рік, і ще був живий король Лев Данилович, а сам Львів був столицею величезного Королівства Русі. Саме королівство, завдяки звитязі Лева та його походам, існувало в найширших кордонах, адже Лев, після смерті батька, значно розширив межі держави. Він не прийняв корони, але його син знову став королем «в повноті». Більше півстоліття існував королівський двір з його традиціями, етикетом та пафосом. Королівство Русі являло собою класичне європейське королівство.

До концепції створення церемонії долучилися військово-історичний клуб «Орден Паладинів», що діє при громадській організації «Спілка молоді «Нове покоління», а також громадські діячі та історики.

фото: Олександр Мазуренко

«Зважаючи на наш досвід та усвідомлення того, що Львів був столицею колишньої дуже могутньої держави Королівство Русі, ми вирішили трансформувати урочистий церемоніал з театралізованого, стилізованого дійства, під суттєве, конкретне та традиційне для нашого міста в ті часи. Ми реконструюємо події 1300 року – період максимального розквіту нашої середньовічної держави. Сподіваємось, що така концепція стане традиційною для нашого міста, як це є в багатьох країнах Європи», – сказав Віталій Федорінін, керівник військово-історичного клубу «Орден Паладинів».

Ціль церемонії – показати Львів, як столицю давнього королівства із 700-літньою історією від середньовічної української державності. У церемонії візьмуть участь історичні реконструктори «Ордену Паладинів» та стилізовані король і королева.

Зазначимо, що Львівська міська рада не буде проводити жодних масових заходів з нагоди Дня міста. Мешканців та всіх тих, хто завтра долучиться до урочистої церемонії, просять дотримуватись карантинних обмежень: одягати маски та зберігати дистанцію.

відео: Андрій Андрух