Львівський будинок органної та камерної музики отримає статус академічного

  • 20.05.2021, 16:54
  • Соломія Григор’єва
У зв'язку з вагомим внеском у розвиток концертної діяльності у Львові, розширення міжнародної співпраці, за постійний творчий пошук, високий рівень виконавського мистецтва, популяризацію класичної музики Львівська міська рада подала клопотання про надання Львівському будинку органної та камерної музики статусу академічного.

фото умовне, атвор: Олександр Мазуренко

Зазначимо, що Львівський будинок органної та камерної музики, створений у 1988 (відкритий як Органний зал у 1969 р), за понад 50-річну творчу діяльність має в своєму доробку унікальні та безцінні творчі практики, творчі зв’язки з великою кількістю відомих музикантів та з практично усіма концертними установами по всій Україні, а також із інших країн світу.

Львівський будинок органної та камерної музики - це активний культурний осередок міста Львова, де поєднуються інноваційні мистецькі практики, прогресивний менеджмент, синергія мистецтв музичного, театрального та художнього спрямування. На базі органного залу проводяться численні регулярні музичні фестивалі та освітні програми, найяскравіші з них – «Львівський міжнародний органний фестиваль», «ЛюдкевичФест» та «Львівська органна резиденція». За останні декілька років створено оркестр, який існує завдяки спонсорській підтримці, донорам та меценатам. Відкрито картинну галерею, завдяки якій багато українських митців мали змогу представити свої роботи на широкий загал.

Львівський будинок органної та камерної музики, як комплексний мистецький простір, став бажаним місцем відпочинку, проведення часу та культурного і духовного збагачення як львів’ян, так і гостей міста, місцем реалізації творчих задумів та ідей  представників активного мистецького середовища.

За час існування та діяльності Львівського будинку органної та камерної музики було проведено такі мистецькі події, як: Музичні фестивалі «БахМаратон», «ЛюдкевичФест», щорічний «Львівський міжнародний органний фестиваль», «Фестиваль давньої музики у Львові», «БарвінськийФест», Leopolis Baroque Fest, Фестиваль «Діапазон», дитячий хоровий фестиваль «Співаймо канон», фестиваль «Жайвір скликає друзів», а також концерти виконавців світового рівня.

Львівський будинок органної та камерної музики неодноразово ставав місцем проведення концертів Національної заслуженої хорової капели «Думка», Національного хору ім. Г. Верьовки, Муніципального академічного камерного  хору «Київ», заслуженої академічної хорової капели «Трембіта», хорової капели «Дударик». У стінах органного залу відбулись прем’єри творів лауреата Шевченківської премії Богдани Фроляк, світові прем’єри композитора Річарда Моріарті (США), Емануеля Сікори (США), та ще понад 30 іноземних композиторів у рамках унікального проекту звукозапису світових прем’єр у 2018 році.

Високопрофесійна та інноваційна діяльність творчого колективу Львівського будинку органної та камерної музики за основними творчими показниками дозволяє Львівській міській раді порушувати питання про надання йому статусу академічного.