Львів масштабно святкуватиме ювілейний День Незалежності: повна програма заходів

  • 12.08.2021, 13:29
  • Соломія Григор’єва
24 серпня Україна відзначає 30-річчя своєї незалежності. З нагоди свята у Львові відбуватиметься безліч заходів, відтак кожен мешканець міста зможе обрати свій спосіб святкування Дня Незалежності.

фото умовне, автор: Роман Балук
фото: Олександр Мазуренко

«Цього року День Незалежності є особливим, адже відзначаємо 30-ліття нашої країни, тому лейтмотивом цього дня буде присвята його нашим військовим захисникам і нашим медикам. Лозунгом цьогорічного Дня Незалежності буде «Незалежність – це ти», з чим буде пов’язано багато тематичних елементів цьогорічного святкування.

Святкування буде складатися з двох частин – офіційні заходи та мистецькі. Цього року ми плануємо охопити кожен район нашого міста і населені пункти Львівської МТГ. Ми будемо намагатись емоційно перенести кожного львів’янина в цей ювілей», – наголосив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР.

фото: Олександр Мазуренко

«Формуючи програму заходів, ми хотіли за допомогою культури показати, як творить нашу державу людина, як відчуває незалежність і свободу. Впродовж всіх днів святкування буде представлене вільне, незалежне мистецтво, музика, театр, кіно, література. Загалом всі заходи триватимуть з 18 по 29 серпня. Ключовими заходами будуть: фестиваль «Ніч у Львові», фестиваль короткометражних кіно Wiz-Art, міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt та міжнародний фольклорний фестиваль «Етновир». Окрім того, буде чимало заходів у мистецьких установах, під відкритим небом, в кожному районі і населеному пунктів територіальної громади. Програма дуже широка і насичена, тому кожен мешканець і турист Львова зможе обрати щось для себе.

Ми розуміємо, що цьогоріч більшість святкових заходів будуть відбуватися впродовж 4 вихідних днів і в львів’ян, вочевидь, буде велика спокуса залишити місто і поїхати десь відпочити, але ми, в свою чергу, закликаємо робити навпаки: залишатись у Львові і запрошувати свої родини до нас. Всі ці 4 вихідні у Львові буде надзвичайно цікаво, освітньо, розважально, тому хочеться, щоб ви не пропустили можливість стати частинкою грандіозного святкування нашої першої тридцятки незалежності», – зазначила Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку ЛМР.

Трішки детальніше про програму.

Однією з найбільш масових подій до Дня Незалежності стане фестиваль «Ніч у Львові». Минулого року захід не проводився через карантинні обмеження, але цьогоріч організатори відновлюють традицію. «Ніч у Львові» проводиться для промоції і популяризації музейних установ міста, щоб кількість їх відвідувачів постійно зростала. Центральною темою цьогорічного фестивалю буде власне незалежність нашої держави. Організатори обіцяють насичену програму, живі емоції та неочікувані локації, які нікого не залишить байдужим.

Окрім того, у неділю, 22 серпня, у Стрийському парку Львова впродовж цілого дня проводитимуть масовий захід для всіх львівських сімей – «Родинні пікніки Незалежності у Стрийському парку». На центральній алеї парку можна буде долучитись до майстер-класів з гончарства, соломоплетіння чи аквагриму, послухати лекції цікавих спікерів, взяти участь у вікторині за книгою «Франко від А до Я», зайнятись спортом, поекспериментувати з хіміко-фізичною лабораторію, послухати концерт та багато іншого.

До Дня прапора, 23 серпня, мерія Львова організовує два урочисті заходи. Одним з них буде урочисте зібрання з нагоди Дня прапора, яке проведуть о 12.00 у сесійній залі Львівської міської ради. Також цього дня буде підняття прапора України та презентація проєкту «Музика просто неба» до Дня Незалежності України. Цей захід відбудеться до 18.00 на Меморіалі пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Безпосередньо у День Незалежності у центрі Львова відбудеться символічний легкоатлетичний забіг «Забіг у вишиванках». Організаторами заходу є громадська організація Smart Run та управління спорту ЛМР. Учасники бігтимуть дистанції на 5, 3 та 1 км (також будуть короткі дитячі забіги) у футболках із вишитим орнаментом. Головна ідея події: забіг на честь 30-річниці незалежності, яскраве патріотичне та родинне свято, свято єдності, коли українці згуртовуються, та усі разом, візьмуть участь у масовому забігу, символізуючи волю та незалежність нашої країни та нації.

Також мерія Львова долучається до організації  Великого святкового концерту до Дня Незалежності України, який відбудеться на площі біля Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного. Під час концерту на львів’ян за гостей міста очікують виступи таких виконавців як Аркадій Войтюк, ALYONA ALYONA, NAVKA, гурти KALUSH і PATSYKI Z FRANEKA.

Традиційно на Личаківському кладовищі відбудуться заходи із вшанування пам’яті Героїв України. Про час проведення вшанувань буде повідомлено додатково.

Додамо, що впродовж 20-24 серпня на території Львівської міської територіальної громади буде відбуватись дуже багато локальних заходів (концерти, фестивалі, акафіст, свята, марафони, тощо). З повним переліком подій можна ознайомитись у програмі, яка додається.

відео: Андрій Андрух