Макс Сір відкриє в галереї «ХотАртХол» свою виставку «Метаморфози»

  • 06.09.2021, 19:09
  • Соломія Григор’єва
9 вересня о 18:00 год у галереї «ХотАртХол» Палацу Гната Хоткевича відбудеться відкриття виставки Макса Сіра – митця із Чилі, який протягом останніх років живе і творить у Львові. В експозиційному просторі Палацу Хоткевича Макс Сір презентуватиме виставку «Метаморфози», яка є рефлексією автора на оповідання Франца Кафки «Перевтілення».

Виставка Макса Сіра «Метаморфози» є результатом першого етапу роботи автора над графічним романом, за мотивами однойменного твору Франца Кафки. За словами художника, цей проєкт народився під час його перебування у Празі, звідки й розпочалося дослідження творчості письменника. 

Виставка Макса Сіра «Метамарфози» відтворює розвиток сюжету оригінального твору та розкриває теми – дегуманізації, відчуженості, самотності, розчарування, перетворюючи текст в образно-виразні метафори. 

Зазначимо, що в межах експозиції будуть представлені принти оригінальних робіт Макса Сіра з серії «Метаморфози».

Експозиція триватиме із 9 до 15 вересня. Вхід вільний.

Спеціальні гості відкриття виставки:

  • Макс Сір – автор виставки
  • Марсело Разон Санчес – знавець творчості Франца Кафки, юрист. Колишній професор кафедри основ права в Університеті Тарапаки. Екс-юрист Ради оборони Чилі. Сьогодні – юрист у сфері нерухомості та особистого майна.

Довідка

Макс Сір (Max Sir, Вінья-дель-Мар, Чилі) – ілюстратор, художник і театральний режисер. Визнаний художник-пластик у Чилі та за кордоном, відомий як драматург у Нью-Йорку, де він також брав участь у виставах як актор. Його твори мистецтва були удостоєні численними національними мистецькими преміями та експонувалися в Нью-Йорку, Берліні, Парижі, Коста-Риці, Вашингтоні, Лондоні, Афінах, Празі, Львові та у містах Чилі. Художник провів значну кількість міжнародних персональних виставок, серед останніх – «Голоси Сор Хуани Інес де ля Крус» у Галереї IDB у Вашингтоні (2016); «Аліса на порозі» у Празі, Чехія (2017); «Аліса Макса Сіра в Лондоні» (2018). Його серія картин Alice («Аліса») експонувалася і була на обкладинці Міжнародного салону сучасного мистецтва «Карусель Лувру» (Париж, травень 2018 р.) та ярмарку мистецтв Параллакс (Лондон, липень 2018 р.). Прем’єра його останнього проєкту – «Гамлет», що був задуманий, спроєктований та зрежисований ним, відбулася у Львові в межах фестивалю «Кіт Ґаватовича». Графічний роман «Гамлет» як частина мультидисциплінарного проєкту, був опублікований в Україні презентований на Українському Комік Коні та Львівському книжковому форумі у 2018 році. У 2019-2020 роках митець створив серію картин, натхненних традиційною українською культурою. Наразі Макс живе в Україні, працюючи над проєктом нового графічного роману за мотивами книги Кафки «Метаморфоза», епізоди з якого представлені в галереї «ХотАртХол».