Півник з Бородянки збирає пожертви для ЗСУ. ДОПОВНЕНО

  • 11.05.2022, 16:50
  • Пресслужба ЛМР
У серванті Муніципального мистецького центру експонується копія керамічного півника з Бородянки – це один із символів стійкості українців у війні з росією.

Виріб Васильківського заводу майоліки авторства Валерія Протор’єва став відомим після того, як з’явився на фотографії кореспондентки «Суспільного» Єлизавети Сервантської з розбомбленої російськими окупантами багатоповерхівки у Бородянці, де на стіні майже недоторканою залишилась кухонна шафка із посудом. А на ній стояв «родич» цього півника. Він став символом української стійкості. Вироби з цієї серії культурна менеджерка Валерія Полянськова подарувала Президенту України та прем’єр-міністру Великобританії під час його візиту до Києва.

Львівський півник, який є зараз на полиці центру, належить 88-літньому львів’янину. Він та його найближчі родичі погодились провести благодійну акцію, під час якої можна побачити півника наживо.

«Я переконаний, що можливість побачити його у мистецькому центрі підбадьорить багатьох людей, додасть їм позитивних емоцій, а вони за це пожертвують кошти на ЗСУ», – розповів автор ідеї акції Юрко Семашко.

Впродовж трьох тижнів усі охочі можуть оглянути відому фігурку та пожертвувати кошти на ЗСУ у Львівському муніципальному мистецькому центрі на вул. Стефаника, 11. Також тут у серванті, з метою збору коштів для потреб військових, продають вироби українських дизайнерів/ок, брендів та ініціатив.

«Ми раді можливості показати відвідувачам Центру такий символічний експонат. Півник має не лише підняти бойовий дух глядачів, а також повинен спонукати нарешті зацікавитись українським мистецтвом. Культура, її ідентичність та плекання є особливо важливими в умовах війни з росією», – зазначає директорка Муніципального мистецького центру Ляна Мицько.

Також нагадаємо, що у Муніципальному мистецькому центрі триває експозиційний проєкт для художників і художниць з України “Укриття”. Мистецькі об‘єкти розміщені у тих кімнатах, які Муніципальний мистецький центр використовує як найбезпечніші місця у просторі під час повітряних тривог.