Львівську ялинку прикрасили стилізованим протитанковим їжаком (відео)

  • 19.12.2022, 09:11
  • Пресслужба ЛМР
Верхівку загальноміської новорічної ялинки у Львові прикрасили стилізованим протитанковим їжаком. Вчора дерево завершили прикрашати і ввечері вперше засвітили.

фото: Valeriia Zimena

Особливу верхівку виготовили 2 слюсарі та 1 зварювальник цеху механообробки вагоно-ремонтних майстерень «Львівелектротранс». Вага виробу – 1,3 кг, розмір – 1,2 м, матеріал – алюмінієвий тавр.

Нагадаємо, цьогоріч Різдво у Львові буде особливим. Не зважаючи на загрози і бажання ворога, в місті встановлять традиційні атрибути різдвяних свят, однак цього року вони будуть скромнішими.

Зокрема, загальноміська ялинка, яку звично встановлюють на площі перед Оперним театром, менша – 14 метрів. Тоді як у попередні роки її висота сягала 17-20 м. Її місту подарувало шкiряне пiдприємство «Свiтанок».

На ялинці зменшили кількість ілюмінації задля економії електроенергії. Цьогорічне освітлення дерева споживатиме 1 кВт на годину (для порівняння, електрочайник споживає за 1 раз від 1,7 до 2,5 кВт, а пральна машинка – 1.8-2.3 кВт). Ялинка буде світитись лише з 17:00 до 22:00. У випадку відключення електроенергії на проспекті Свободи, ялинку окремо підсвічувати не будуть.

Традиційними елементами Різдва у Львові також є шопка і дідух. Раніше шопку встановлювали на площі Ринок, однак цього року вона стоятиме на площі Яворського (навпроти Гарнізонного храму). В свою чергу головний дідух міста замість пл. Яворського поставлять на пл. Музейній.

Різдвяного ярмарку у Львові цього року не буде.