У п’ятницю стартує фестиваль класичної музики «Людкевич Fest 2023»: програма

  • 18.01.2023, 10:51
  • Пресслужба ЛМР
5 вечорів, 5 унікальних концертів, 8 виконавців, одна сцена Львівського органного залу. Впродовж 20-25 січня у Львівському органному залі відбудеться традиційний «Людкевич Fest 2023». Цьогорічний фестиваль приурочений дню народження великого українського композитора Станіслава Людкевича – 24 січня виповнюється його 144-та річниця.

Попри важкий час війни росії проти України, команда Львівського органного залу вирішила не переривати традиції проведення фестивалю, заснованого в 2017 році музичною аґенцією Collegium Management. «Людкевич Fest 2023» відкриє всі сторони творчості митця, зокрема інструментальну, хорову та симфонічну музику. На гостей в різні дні чекають неповторні концертні програми, різні виконавські склади та цікаві інтерпретації творів Людкевича й інших відомих українських композиторів.

20 січня, концертом «Солоспіви Людкевича», відкриє фестиваль сопрано оперної співачки Софії Соловій та гра піаністки Юлії Маківничук. Перші солоспіви, як і фортепіанні мініатюри, були створені композитором у 14 років. У кожного з цих творів — власна історія. Почуйте як проживають їх виконавиці в цей вечір.

Вечір наступного дня, 21 січня, запамʼятається слухачам ще одним концертом вокальної музики. Маленькі шедеври українських композиторів у виконанні сопрано Світлани Разіної та піаністки Ірини Кірчанової. У концерті можна буде почути пісні на слова українських поетів та авторські обробки народних пісень.

22 січня на сцені Органного залу – Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під батутою Івана Остаповича. Дві світові премʼєри за один вечір, та ще й з творів українських класиків – таке можливо лише під час «Людкевич Fest 2023».

24 січня 1879 року народився Станіслав Людкевич. В цей же день, 144 роки по тому у Львівському органному залі проведуть урочистий концерт, присвячений композитору. Львівський муніципальний хор «Гомін» запрошує згадати про життя і творчість генія класичної музики України, виконавши його пісні.

Завершуватиме цьогорічний фестиваль фортепіанний дует Наталі Зубко та Петра Довганя Dovhan & Zubko Piano duo. Рідко виконувані твори Станіслава Людкевича, скомпоновані для фортепіанного ансамблю. Лірика, героїзм, жартівливість творів Станіслава Людкевича в блискучому виконанні фортепіанного дуету.

А також галерея органного залу в рамках фестивалю «Людкевич Fest 2023» поповниться новою виставкою портретів українських композиторів. Це буде синтез живопису, графіки, цифрового дизайну, музики та літератури. На цій виставці розгорнуться історії з життя та творчості провідних українських композиторів, а також авторів, чиї імена були незаслужено забуті чи навмисне стерті з нашої памʼяті. Відкриття виставки – 25 січня о 18:00. Вхід до галереї безкоштовний.

Фестиваль відбувається за підтримки підписників Ukrainian Live на Patreon.

Докладніше про всі події можна дізнатися на сайті Органного залу, а також на сторінках у Facebook та Instagram.

Квитки на події Органного залу доступні тут.