Перейти до основного контенту
20°
Ясно
09 серпня 2026
Неділя
20°
Ясно
Вдень
24°
Ясно
Вночі
15°
Ясно
10 серпня 2026
Понеділок
24°
Мінлива хмарність
Вдень
28°
Мінлива хмарність
Вночі
17°
Ясно
11 серпня 2026
Вівторок
21°
Мінлива хмарність
Вдень
26°
Мінлива хмарність
Вночі
21°
Ясно
12 серпня 2026
Середа
18°
Ясно
Вдень
22°
Ясно
Вночі
15°
Ясно
13 серпня 2026
Четвер
19°
Мінлива хмарність
Вдень
23°
Ясно
Вночі
14°
Ясно
14 серпня 2026
П'ятниця
19°
Ясно
Вдень
23°
Ясно
Вночі
16°
Похмуро

У Шевченківському гаю провели видиво-гепенінг «НАБАТ: роковини»

26 лютого 2023, 11:11
Пресслужба ЛМР
У Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові (вул. Чернеча гора, 1) провели мистецьке дійство «НАБАТ: роковини». Куратор Володимир Кауфман, команда проєкту та десятки львів’ян приєднались до події, разом вшанували пам'ять загиблих та підтримати одне одного у скорботі.

Проєкт «НАБАТ» виник як протидія «синдрому звикання» до війни, як місце пам’яті і пригадування. Інсталяція складається з імпровізованих «дзвонів» та розташована у Шевченківському гаю на давній дзвіниці з села Хоросно. У інсталяції використовуються не тільки канонічні дзвони і дзвіночки, а й усе, що може виконувати таку функцію: гільзи, кухлі, розпиляні міни… Один «дзвін» символізує один день боротьби українців з початку повномасштабного вторгнення ворога на нашу землю. Кожного дня до «НАБАТу» додаються дзвони, і так триватиме до перемоги.

В межах проєкту «НАБАТ: роковини» Влодко Кауфман з командою підготували особливе видиво-гепенінг: «язики» дзвонів прикували до землі імпровізовані шнури-«розтяжки», а вогонь окопних свічок, запалених запрошеними співучасниками акції, звільнить їх у певній почерговості, і дозволить пам’яті голосно звучати, плакати, калатати у НАБАТ.

До заходу долучились: шейх Мурат Сулейманов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», отець Всеволод Оліярник, ієромонах Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ, Соломія Чубай, співачка та волонтерка, Мар'ян Пиріг, музикант і художник, Ярина Короткевич, культурна менеджерка, Ольга Пужаковська, директорка театру Лесі, та багато інших.

{gallery _news/2023/02/26/НАБАТ роковини}