Міністерці культури та медіа Хорватії показали, як у Львові проводять арт-терапевтичну реабілітацію військових

  • 17.03.2023, 14:56
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Львова Андрій Садовий разом із командою екосистеми реабілітації НЕЗЛАМНІ провів зустріч з Міністеркою культури та медіа Хорватії Ніною Обулєн Коржинек. Для делегації з Хорватії презентувати проєкт та показали приклади того, як реабілітаційний центр допомагає постраждалим від війни.

фото: Роман Балук

Мер Львова розповів гостям про НЕЗЛАМНІ, показав реалізовані проєкти та ті, які ще будують або будуть створювати в найближчому майбутньому. Оскільки велика кількість поранених мають психологічні травми, спеціалісти центру шукають різні способи, як їм допомогти, і досить часто тут допомагає арт-терапія.

«Ми щодня шукаємо нові ідеї, можливості, як допомогти пораненим, постраждалим. Ми маємо хороші результати, але ми все ще потребуємо і шукаємо новий досвід, поради і можливості співпраці. Думаю, що співпраця з Хорватією саме у напрямку мистецької реабілітації могла б стати чимось унікальним та важливим», – наголосив Андрій Садовий.

фото: Роман Балук

«Ми працюємо з військовими і цивільними з усієї України. Ми маємо дуже багато складної роботи, і з допомогою арт-терапії пробуємо «розговорити» людей, які не говорять. Коли люди мають психологічні травми, вони не можуть говорити багато слів, але вони можуть дуже багато пояснити через малювання чи ліпку з глини. Ми бачимо чіткий прогрес між першим малюнком і тими, які вони малюють через деякий час терапії. Мистецтво допомагає людям, тому хочемо у співпраці з академією мистецтв побудувати школу арт-терапії», – розповіла Мирослава Бодаковська, арт-психологиня.

На зустрічі фахівчиня показала гостям різні малюнки та продемонструвала прогрес, який в них простежується в процесі роботи зі спеціалістами.

фото: Роман Балук

Ніна Обулєн Коржинек зазначила, що проєкт НЕЗЛАМНІ є дуже важливим і вражена, наскільки швидко вдається його реалізовувати, адже допомога постраждалим від війни є вкрай необхідною вже, а не після перемоги. Водночас міністерка пообіцяла напрацювати різні можливості для допомогти системі реабілітації, зокрема у напрямку культури та мистецтва.

На зустрічі також обговорили співпрацю в культурній та гуманітарній сфері між Львовом та Пулою. Зокрема в хорватському місті планується концерт симфонічного оркестру Луганської філармонії, який вже рік базується у Львові.