Львів’ян запрошують на унікальну виставку артефактів війни, застиглих у смолі

  • 06.08.2023, 11:39
  • Пресслужба ЛМР
8 серпня о 17:00 у Львівському муніципальному мистецькому центрі відкриють виставку «Артефакти незламності у смолі: експозиція Музею фрагментів війни у Львові». Після презентаційних експозицій артефактів новітньої історії у Лондоні, Тбілісі та Одесі, Музей фрагментів війни вирушає на місяць у Львів.

 Музей артефактів війни — це 300 історій та предметів, німих свідків того, про що не можна мовчати. Артефакти зібрані під час російського повномасштабного вторгнення та застиглі в прозорих кубах. Зокрема, у кубах ви побачите предмети, які воїни Азову пронесли крізь полон після оборони Азовсталі та кристал солі із Соледару.

Зараз музей існує у форматі онлайн-платформи, на якій будуть представлені всі 300 артефактів. Це забезпечить вражаючий та інтерактивний досвід навігації віртуальними галереями, перегляду зображень артефактів у високій роздільній здатності та доступу до детальних історій, що стоять за кожним із 300 творів мистецтва. Кожен, хто придбає куб, не лише зробить донат і отримає арт-обʼєкт, а й доступ до емоцій та досвіду, повʼязаних з фрагментами. 100% коштів, виручених з продажу кубів, підуть на реабілітацію дітей, військових та допомогу їх сім’ям. Продаж можливий тільки на вебсайті музею: https://thewarfragments.com/.

Ідея проекту опирається на концепцію постпам’яті, яку започаткувала Маріанна Гірш, американсько-румунська літературознавиця та теоретикиня культури, відома завдяки своїм дослідженням візуальних і літературних зображень пам’яті, травми та ідентичності в контексті голокосту.

«Виставка є великим нагадуванням про те, що навіть найменші травми війни не варто ховати у довгий ящик забуття. Їх треба пам’ятати та опрацьовувати, аби жити повноцінно жити далі. У випадку Музею фрагментів війни, таке опрацювання стає ще й арт-об’єктом, який інформує світ про напад росії на Україну», — додають у Муніципальному мистецькому центрі.

Виставку можна відвідати до 8 вересня щодня, з 10:00 до 21:00 в Львівському муніципальному мистецькому центрі за адресою вул. Стефаника 11. Код на брамі — 27.