У Львові встановлюють головну ялинку, яку місту подарувало подружжя з Білогорщі (відео)

  • 01.12.2023, 14:44
  • Пресслужба ЛМР
Напередодні Дня святого Миколая у центрі Львова засвітять головну ялинку місту. Сьогодні її забрали з подвір’я мешканців, які подарували дерево місту, та встановлюють на площі перед Львівським оперним театром.

Цьогорічна головна ялинка Львова заввишки 14 метрів. Її подарували мешканці Білогорщі Йосип і Галина Панас. Господарі кажуть, що дуже люблять цю ялинку, адже вона дуже красива, але для їхнього подвір’я вона вже завелика, тому вирішили подарувати її місту. Сподіваються, що вона сподобається львів’янам і гостям Львова.

«Цю ялинку мій чоловік привіз з Карпат десь 20 років тому. Вона з такого маленького саджанця виросла на 14 метрів. Раніше ми щороку прикрашали її до Різдва, але з часом це вже стало неможливо, адже вона так сильно виросла!

Ми вирішили в цей тяжкий для країни час, коли всі стараються економити кошти, подарувати нашу ялинку Львівській громаді. Думаємо, що зараз це як ніколи доречно. Ми з приємністю робимо такий подарунок і надіємось, що вона сподобається львів’янам, а вогники, які будуть на ній горіти, зігріватимуть думками, що добро обов’язково переможе», – ділиться пані Галина.

Важливо, що не лише дерево, а й його зрізання, перевезення і встановлення є безкоштовним для міста.

«Перед тим, як зрізати ялинку, ми її оглядаємо і проводимо підготовці дії. Нам важливо правильно все зробити, щоб максимально обережно зрізати дерево і покласти на тягач, щоб не пошкодити ялинку. Так само важливо його якісно встановити в центрі міста.

Кран і тягач підприємці нам дають безкоштовно, і робота людей, які задіяні до процесу, також окремо не фінансується, адже це працівники нашого ЛКП. Тобто на головну ялинку місто не витрачає жодної копійки», – пояснює Андрій Шульський, заступник директора ЛКП «Зелений Львів».

Нагадаємо, головну ялинку Львова прикрасять світловою ілюмінацією, яку закупили ще у 2018 році, а на верхівку замість зірки символічно повісять протитанкового «їжака», якого зробили на «Львівелектротранс».

Цікаво, що освітлення святкового дерева споживатиме 1 кВт на годину (для порівняння, електрочайник споживає за 1 раз від 1,7 до 2,5 кВт, а пральна машинка – 1.8-2.3 кВт). У випадку відключення електроенергії на проспекті Свободи, ялинку окремо підсвічувати не будуть.

відео Максима Гнипа для Львівської міської ради