Інститут стратегії культури кличе на друге навчання у Літній школі

  • 11.06.2024, 13:43
  • Пресслужба ЛМР
Інститут стратегії культури запрошує на навчання у Літній школі, де будуть говорити про фандрейзинг, стратегування, комунікації та загальні актуальності галузі 2024 року.

Літня школа ІСК – це триденний освітній інтенсив для тих, хто вже розпочав свій професійний шлях, має певний досвід у сфері культури, але хоче покращити знання і навички, глибше розуміти тенденції та особливості сфери нині. Тут говоримуть про актуальне і важливе для роботи в культурі. Також це гарна нагода для нових знайомств та фахового спілкування.

Фокусні теми школи:

·        функції міського управління культури та взаємодія з ним;

·        комунікація в культурі, культурна критика, робота з медіа;

·        фандрейзинг і напрацювання та втілення культурних політик;

·        локальне (досвід релокації, адаптації) та глобальне (Україна і ЄС);

·        sui generis, а саме авторське право та штучний інтелект;

·        інституційне стратегування й особиста психостійкість.

Реєстрація – за посиланням.

Програма

1 день – 5 липня, п’ятниця

14:00 – Вступне вітальне слово від команди ІСК.

14:30 – «Взаємокорисна міжсекторальність, або Як плідно працювати з управлінням культури», Олексій Тарабан (в.о. керівника управління культури Львівської міської ради).

15:30 – «Сила критики», Аріна Кравченко (літературознавиця, літоглядачка УП.Культура в «Українській правді», авторка подкасту про українські деколонізаційні процеси «Фронтир», засновниця медіа Києво-Могилянської академії «Спудейський вісник», журналістка мультимедійного освітнього проєкту про культуру Pusto Project) + «Комунікація в культурі – практичні поради та реальні успішні приклади», Софія Ленартович (фахівчиня з комунікації Інституту стратегії культури).

17:00 – «Як зрозуміти логіку роботи медіа та «продавати» їм культурні теми і події», Отар Довженко (креативний директор Lviv Media Forum, медіаексперт та медіакоуч).

18:00 – «Право sui generis на захисті “творів” ШІ у сфері культури, або Як використовувати штучний інтелект і не порушити авторські права», Олена Спесивцева (юристка з авторського права у Центрі демократії та верховенства права).

2 день – 6 липня, субота

10:30 – «Культура Європи — основа сталості розвитку», Катерина Кравчук (співзасновниця креативної агенції Lanka.pro, сертифікована фасилітаторка, дослідниця ролі культурних, креативних індустрій у сталому розвитку).

12:00 – «Залучення ресурсів та фандрейзинг в Україні у 2024 році», Аліна Бочарнікова (сертифікована тренерка та консультантка із соціального підприємництва (Future Development Agency) й освітніх програм).

14:00 – «Державні та регіональні політики в галузі культури: взаємодія та необхідність стратегії», Юлія Хомчин (директорка Інституту стратегії культури).

16:00 – «Основи стратегування для інституцій культури», Оксана Дащаківська (кандидатка політологічних наук, викладачка УКУ, тренерка, експертка із залучення, керівниця Західноукраїнського представництва МФ «Відродження»).

18:00 – У гості до кав’ярні «Дзендзик»: дегустація смаколиків за приморськими рецептами, вайб культури та людей із півдня України та лекція Ксенії Клейнос про місто Бердянськ та релокацію до Львова.

3 день – 7 липня, неділя

11:30 – Екскурсія в Urban Camp Lviv – центр для внутрішньо переміщених українців, де займаються розвитком та популяризацією вуличних культур. Зустріч з Олегом Мальцем (CEO мережі ТВОРИ!) та розмова про молодіжні культурні політики і звання та підготовку до року зі статусом «Львів – молодіжна столиця Європи 2025».

12:30 – «Як будувати плани в умовах непевного майбутнього», психотерапевтична лекція від запрошеної нейропсихологині центру ментального здоров’я Unbroken.

14:00 – Завершальне слово від команди ІСК.

Нагадаємо, літня школа ІСК відбувається вже вдруге. Це спроба відповісти на запит середовища, зрозуміти, як оновити професійні компетенції відповідно до актуальної ситуації. Інститут стратегії культури організовує Літню школу за підтримки Львівської міської ради.