Перейти до основного контенту
20°
Ясно
23 червня 2026
Вівторок
20°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
23°
Дощ, Мінлива хмарність
Вночі
17°
Дощ, Похмуро
24 червня 2026
Середа
20°
Мінлива хмарність
Вдень
23°
Ясно
Вночі
17°
Похмуро
25 червня 2026
Четвер
21°
Мінлива хмарність
Вдень
24°
Ясно
Вночі
16°
Мінлива хмарність
26 червня 2026
П'ятниця
22°
Ясно
Вдень
26°
Ясно
Вночі
19°
Ясно
27 червня 2026
Субота
22°
Ясно
Вдень
25°
Ясно
Вночі
18°
Ясно
28 червня 2026
Неділя
24°
Ясно
Вдень
29°
Ясно
Вночі
18°
Ясно

У Львові відкрили першу літературну резиденцію при бібліотеці

01 жовтня 2024, 17:10
Пресслужба ЛМР
Вчора, у Всеукраїнський день бібліотек, родина Калинців передала літературну майстерню під резиденцію, що буде працювати при Львівській муніципальній бібліотеці.

«Наразі йдеться саме про передачу на баланс бібліотеки приміщення літературної майстерні, в якій свого часу працювали Ярослав Дашкевич, Ірина та Ігор Калинці. Це рішення родина Калинців прийняла задля того, щоб простір працював для громади, щоб пам'ятали вклад дисидентів в наше незалежне сьогодні, за яке ми боремося, щоб праці та здобутки шістдесятників переосмислювали та вносили нових контекстів. Усе, щоб червона нитка пам'яті не переривалася», – розповіли у Львівській муніципальній бібліотеці.

На урочистій передачі приміщення особисто був присутній поет та прозаїк, дисидент Ігор Калинець. Цікаво, що пан Ігор теж свого часу працював бібліотекарем.

«Ідея цієї літературної резиденції полягає у створенні простору для проживання, осмислення та дослідження дисидентського руху насамперед сучасними українськими авторами, перекладачами, дослідниками української літератури та літературних процесів.

В

чора відбулось власне превідкриття, а далі ще багато роботи над ремонтом та облаштуванням приміщення. Але простір, яким він є, вже готовий до квартирників та зустрічей, розмов про дисидентство, літературу та поезію», – зазначили у Львівській муніципальній бібліотеці.

Зазначимо, що Ігор та Ірина Калинці – українські дисиденти, шістдесятники, які займалися поетичною та письменницькою діяльністю. У 1972 році Ігоря Калинця засудили до шести років в’язниці та трьох років заслання за причетність до дисидентського руху. Аналогічний вирок отримала Ірина Калинець-Стасів. Їхня донька Звенислава залишилася у Львові – подружжя побачило її аж у 1980-х роках. Після повернення із заслання Калинці продовжили громадську та творчу діяльність.