Проект «Простір Синагог» розпочинається з консервації руїн синагоги «Золота Роза»

20 липня розпочинаються роботи з реалізації проекту «Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина і відповідальність». Перший етап проекту — консервація вцілілих залишків синагоги «Золота Роза». Ініціатори проекту запрошують журналістів на презентацію у понеділок, 20 липня, о 12:30 год на площі Арсенальній.

«Простір Синагог» - це ініціатива, спрямована на вшанування історії євреїв у Львові, усвідомлення трагедії Голокосту, візуалізації спільного минулого та творення нових меморіально-освітніх просторів у місті.

Першим етапом втілення проекту є консервація вцілілих залишків синагоги «Золота Роза», ознакування місця Бейт Гамідрашу (навчального дому), що знаходився поруч, та створення на цій ділянці меморіальної інсталяції «Увіковічнення».

Переосмислення історії та значення площі Арсенальної та єврейського кварталу загалом як спільної спадщини є частиною ширшого суспільного діалогу – і з минулим, і між сучасниками. Ідея проекту виникла під час міжнародної конференції у 2008 році, а розробка концепцій та документації тривала більше п’яти років. Завершити проект планують до кінця 2016 року.

Участь у презентації візьмуть:

Лілія Онищенко, керівник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради;
Борис Дорфман, громадський діяч;
Іріс Ґляйхманн, керівник проекту GIZ у Львові;
Софія Дяк, директор Центру міської історії;

Ініціатива реалізується Управлінням охорони історичного середовища ЛМР у партнерстві з Центром міської історії та спільним українсько-німецьким проектом «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» ЛМР та Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) у співпраці з єврейськими організаціями в Україні та світі.

Нагадаємо, 15 липня на паркані, яким огороджено руїни «Золотої Рози», відкрили виставку американського фотографа Джейсона Франциско, де представлено світлини, малюнки крейдою та есеї.