«Ми застерігаємо вас від купівлі житла у будинках ПрАТ «Ірокс», оскільки будівництво здійснюється поза межами законодавства», - С.Коровайник

ПрАТ «Ірокс» протягом багатьох років проводить протиправне будівництво багатоповерхових будинків на вул. Антонича-Майданній; вул. Шевченка, 418; вул. Тернопільській, 42. Ці будівництва ведуться без документів на землекористування, без відповідних наданих умов та обмежень, інших дозвільних документів. Про це сьогодні під час брифінгу розповів директор департаменту містобудування Сергій Коровайник.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Ми бачимо велику кількість будівельних майданчиків, адже зараз вигідно будувати у Львові житлові будинки, вкладати інвесторам у них гроші. Ситуація є більш-менш контрольована, працює інспекція ДАБК у місті Львові. Але є ряд компаній, зокрема ПрАТ «Ірокс», до яких місто має багато застережень.

Основне застереження – це, звичайно, оформлення земельних ділянок. У ПрАТ «Ірокс» не має ніяких дозвільних документів на землю, згідно з чинним законодавством. Кодекс визначає право на земельну ділянку з моменту реєстрації цих прав. У випадку ПрАТ «Ірокс», ніяких таких документів подано не було. Ми застерігаємо вас від купівлі житла будинках ПрАТ «Ірокс», оскільки будівництво здійснюється поза межами законодавства.

З нашого боку управління архітектури та урбаністики не видавало містобудівних умов та обмежень. А процес видачі містобудівних умов та обмежень на сьогодні є публічним, ми це робимо на засіданнях виконавчого комітету і будь-хто може звернутися до виконкому і бути присутнім на процесі видачі цих документів», - зазначив директор департаменту містобудування Сергій Коровайник.

Нагадаємо, було скеровано ряд відповідних листів в департамент ДАБІ, прокуратуру, в ГУ Національної поліції, аби відкрити кримінальні провадження щодо здійснення ПрАТ «Ірокс» будівництва на земельних ділянках не відведених для цього.

Фото: Олександр Мазуренко

«Але протиправна діяльність ПрАТ не припинена, оскільки з боку правоохоронних органів не було вжито усіх передбачених чинним законодавством заходів. Місто й надалі скеровуватиме відповідні листи у правоохоронні органи з метою дотримання правопорядку та режиму законності у Львові», - додала Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту ЛМР.