Протягом 2017 року управління охорони історичного середовища виконало реставраційні роботи суму 23,7 млн. грн

  • 29.12.2017, 10:14
  • Ганна Пищула
Управління охорони історичного середовища ЛМР прозвітувало перед громадськістю міста про проведені роботи у 2017 році. Назагал було виконано робіт на 23,7 млн. грн. Серед них реставрація фасадів, реставрація сакральних споруд, дахів, громадських просторів, балконів, брам і вікон.

«Рік, що минає, був для нас насичений і багатий на реставраційні роботи. Найперше, хочу відзначити, що це був останній рік співпраці з проектом «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). Управління охорони історичного середовища ЛМР було безпосереднім їхнім партнером. У співпраці з ними вдалося реалізувати багато проектів, роботу над якими будемо продовжувати», - розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

За її словами у 2017 році управління виконало реставраційні роботи на суму 23,7 млн. грн. Серед них:

  • реставрація фасадів у будинках на вул. Арсенальська, 3, вул. Чупринки, 9, вул. Л. Українки, 13 (костел вірменських бенедиктинок), фасад театру ім. Л. Курбаса, фасади будинків на вул. Краківська, 34, вул. Листопадового Чину, 26, гідроізоляцію стін шпиталю на вул. Озаркевича, 4.
  • реставрація сакральних споруд: музей Пінзеля (костел Кларисок), церква св. Миколая, церква свв. апп. Петра і Павла, церква Параскеви П’ятниці, церква св. Трійці, центральний вітраж церкви Преображення Господнього, розписи Вірменського собору, двері і решітка каплиці Боїмів.
  • реставрація дахів: дах давнього єврейського шпиталю на вул. Раппапорта, 8.
  • громадські простори: пл. Митна, вірменський дворик з колоною св. Христофора, реставрація «Криниці з Левами», реставрація муру костелу св. Лазаря.
  • реставрація балконів: у 2017 році відреставровано 36 балконів. Серед них балкони на вул. Дорошенка, 15 – 7 шт, вул. Вірменська, 13, вул. Рутковича, 4, 12, вул. Менделєєва, 5, вул. Чупринки, 52 та ін.
  • реставрація брам і вікон: у 2017 році з співпраці з проектом «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ) відреставровано 28 брам і 53 вікна.

«Загалом за 8 років співпраці з проектом «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ) нам вдалося відреставрувати 148 історичних брам і 759 вікон», - додала Лілія Онищенко.

Також у 2017 році управління охорони історичного середовища проводило активну роботу з мешканцями: зустрічі, дискусійні платформи, тематичні тижні.