Підсумки 2017: містобудівна діяльність, реставрація та модернізація

У 2017 році завершився проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини м. Львова» (GIZ), у межах якого було реставровано сходові клітки, балкони, вікна, брами. Також торік багато об’єктів було модернізовано, проведено 5 архітектурних конкурсів для будівництва нових, важливих для міста споруд.

Реставрація сходових кліток, балконів, вікон та брам

Завершився проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини м. Львова» (GIZ). Завдяки програмам співфінансування (місто+мешканці+GIZ) відреставровано понад 1000 історичних вікон, 200 вхідних брам, 82 балкони, 4 сходові клітки та 16 внутрішніх дворів. Понад 500 працівників будівельних та ремісничих компаній мали змогу взяти участь у заходах з підвищення кваліфікації.

Реставрація вхідної брами до каплиці Боїмів. 

Для відновлення та збереження вхідних дверей каплиці Боїмів була створена робоча група. Реставраційні роботи тривали під керівництвом експерта GIZ Андреаса Альтгаммера. Долучились львівські реставратори металу Юрій Миколаїшин, Максим Собуцький. Відреставровану браму встановили на попереднє місце та запрезентували громадськості в рамках відзначення Днів європейської спадщини.

Модернізована пл. Митна. 

На День міста відбулося урочисте відкриття відреставрованої площі, де замінили всі мережі комунікацій; відремонтували вхід у підземний перехід; замінили старе бетонне покриття із залізобетонних плит, реконструювали старий фонтан, який постав тепер у вигляді пішохідного фонтану з 25 форсунками, що в різному ритмі і на різну висоту викидають воду. Висадили більше 15 нових видів рослин, дерев і кущів. На площі залишилася бронзова скульптура хлопчика, яку почистили та оновили. Змонтовано 100 одноватних світильників у мощенні.

Контроль за будівництвом у місті. 

Інспекцією ДАБК у м. Львові винесено 336 постанов про накладення штрафів за порушення у сфері містобудівної діяльності, видано 265 приписів про зупинення будівельних/підготовчих робіт та про усунення порушень у сфері містобудівної діяльності, 890 повідомлень про початок виконання будівельних робіт та 246 дозволів на виконання будівельних робіт, стягнуто 8 987 453 млн. грн. в бюджет міста.

Личаківський цвинтар

Виконано робіт на 862 тис грн. Відреставровано 20 надгробків та 1 каплицю, встановлено 4 надмогильні знаки на віднайдених могилах відомих особистостей, замощено частково 3 алеї, здійснено ремонт головної алеї та благоустрій території, прилеглої до поховань учасників АТО. За кошт меценатів здійснено ремонт надгробка Івана Левинського. У рамках українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини» відреставровано 12 надгробків.

Музей Пінзеля. 

Завершено комплекс робіт з реставрації музею скульптури Йогана Пінзеля. На дах, фасад, вітражі місто дало 6 млн грн.

Бережемо сакральні споруди.

Проведено роботи з реставрації стінопису у Вірменській катедрі; завершено реставрацію та офіційно відкрито Вірменський дворик з колоною св. Христофора. Завершено реставрацію монастиря вірменських бенедектинок, відреставровано центральний вітраж Преображенської церкви. Розпочато ремонтні роботи у церкві св. Миколая, у церкві св.Параскеви П’ятниці. Розпочато роботи з виведення з аварійного стану підпірної стінки храму св. Івана Золотоустого. Проведено роботи з реставрації фасадів і стінопису у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла.

Реконструкція історичних споруд. 

Продовжили ремонтні роботи у лічниці ім. А. Шептицького на вул. Озаркевича та завершено ремонт даху у давньому єврейському шпиталі (нині - пологове відділення 3-ої міської клінічної лікарні) на вул. Раппопорта, 8. Вартість ремонтних робіт у лікарні - близько 3 млн грн.

Конгрес-хол.

Виготовлено проект землеустрою земельної ділянки на вул. Стрийська – кільцева дорога А та на вул. Стрийська - кільцева дорога Б. Погоджено і затверджено проект землеустрою земельної ділянки на вул. Стрийська - кільцева дорога А площею 3,43 га. Консалтингова компанія Jones Lang La Salle Incorporated (JLL) виготовила техніко-економічного обґрунтування та попередній бізнес-план багатофункціонального комплексу (конференц-хол і виставкові павільйони).

Архітектурні конкурси. 

Проведено 5 відкритих архітектурних конкурсів на кращі проектні пропозиції. Загальний преміальний фонд конкурсів склав 695 тис грн.