Галицьку РА визначено замовником проведення робіт з усунення аварійності Монумента Слави радянських збройних сил на вул. Стрийській

  • 23.02.2018, 12:11
  • Ганна П’єх
Виконавчий комітет затвердив рішення «Про вжиття заходів з усунення аварійності Монумента бойової слави радянських збройних сил на вул. Стрийській». Відповідно до прийнятого рішення, Галицька районна адміністрація визначена замовником проведення першочергових протиаварійних робіт Монумента Слави. Мова йде про стелу, заввишки 30 метрів, де було виявлено гостро аварійні елементи. Також буде проведено містобудівний аналіз і оголошено міжнародний архітектурний конкурс на облаштування простору, обмеженого вул. Стрийською, вул. Героїв Майдану, вул. Д. Вітовського та пл. І. Франка.

фото: Олександр Мазуренко

«Минулого року розпочала свою роботу робоча група щодо розгляду пропозицій і вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вул. Стрийській. В межах одного з протокольних доручень було обстежено територію щодо здійснення інвентаризації. Було виявлено можливий факт аварійності одного з елементів цього комплексу. Відповідно, рішенням виконавчого комітету було замовлено обстеження Монументу. Обстеження проводила НУ «Львівська політехніка», замовником була Галицька районна адміністрація.

Сьогоднішнім рішенням на основі висновку, отриманого від НУ «Львівська політехніка», пропонується визначити Галицьку районну адміністрацію замовником проведення першочергових протиаварійних робіт Монумента Слави. Зокрема ми говоримо про стелу, заввишки 30 метрів, де було виявлено гостро аварійні елементи.

З понеділка Галицька РА має розпочати юридичну процедуру реалізації цього рішення, щоб провести усі роботи в найближчий час.

Окрім того, пунктом 2 цього рішення визначаємо провести містобудівний аналіз загалом цієї території, щоб дати відповіді, яким чином ця територія має розвиватися та функціонувати, та проведення конкурсу на облагородження і розвиток цієї території», - доповів Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

За його словами, доля майбутніх елементів Монумента Слави буде розглядатися на засіданнях робочої групи.

Як наголосив міський голова Андрій Садовий, необхідно, щоб активно попрацювала команда головного архітектора Львова і запропонувала бачення функціонування цієї території в майбутньому.

«Треба уважно все проаналізувати, щоб розуміти, що на цій території має бути завтра. Також цю територію треба обгородити, щоб зняти елементи аварійності. Безпека людей має бути на першому місці», - наголосив Андрій Садовий.

Відповідно до прийнятого рішення виконавчого комітету, визначено Галицьку районну адміністрацію замовником проведення першочергових протиаварійних заходів на окремих частинах Монумента бойової слави радянських збройних сил з подальшою передачею основних елементів до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору».

Також доручили департаменту містобудування провести містобудівний аналіз загального стану території, обмеженої вул. Стрийською, вул. Героїв Майдану, вул. Д. Вітовського та пл. І. Франка, з метою визначення умов Міжнародного архітектурного конкурсу та оголосити Міжнародний архітектурний конкурс на облаштування простору, обмеженого цією територією.

Нагадаємо, відповідно до розпорядження міського голови Львова №202 від 17 травня 2017 року, розглянувши звернення Почесного громадянина міста Львова, письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, учасника національного та правозахисного руху, політв’язня радянських таборів Ігоря Калинця, було створено робочу групу для розгляду пропозицій і вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вул. Стрийській.

відео: Андрій Андрух