«Це рішення дає нам можливість освоювати ті гроші, які виділені ЛКП «Зелений Львів» на будівництво меморіалу», - Ю. Чаплінський

Сьогодні, 23 лютого, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради було прийнято рішення «Про погодження спорудження пам’ятника-меморіалу героям «Небесної сотні» на вул. М. Кривоноса та затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на облаштування ЛКП «Зелений Львів» громадського простору з вшанування памʼяті героїв «Небесної сотні» на вул. М. Кривоноса».

«Закінчено процедуру виділення землі на ЛКП «Зелений Львів». У ЛКП «Зелений Львів» є кошти в сумі 500 тис грн на початок цих робіт. Також є попередня домовленість про виділення коштів в сумі 15 млн грн. Це рішення дає нам можливість освоювати ті гроші, які виділені ЛКП «Зелений Львів» на будівництво меморіалу.

Роботи по меморіалу рухаються континуально від того конкурсу, який ми оголошували. Історія є доволі довга, оскільки перший конкурс було провалено через малу кількість робіт і їх низьку якість. Другий конкурс був успішний, переможці далі рухаються у сторону реалізації цього проекту. З приводу того, що ми маємо масу бюрократичних перепон, ми були повинні зробити як містобудівну документацію і погодити її на сесії міськради, так і земельну документацію. Земля є відведена з двох боків вул.Кривоноса на ЛКП «Зелений Львів», яке буде розпорядником коштів.

Цей об’єкт меморіалу складається з двох частин: площі з стелою на верхній терасі та з мосту. Власне сьогодні, закінчуючи формальну сторону, маючи погоджену земельну документацію і детальний план території, виконком мав право надати містобудівні умови й обмеження, а також дозвіл на порушення благоустрою», - зазначив Юліан Чаплінський, начальник управління архітектури й урбаністики.

відео: Андрій Андрух