Перший будинок для ІТ-шників – IT House – уже заселений мешканцями

  • 27.02.2018, 16:12
  • Романа Куць
IT House є унікальним та неприбутковим проектом, тож квартири продавалися за собівартістю (вартість житла становила майже 500 доларів США за м. кв.). Сам проект реалізовувався за принципом кооперативного будівництва. Усі охочі придбати житло стали учасниками житлово-будівельного кооперативу, вносили оплату за квартиру визначеними частинами протягом періоду будівництва житла. В ІТ кластері зазначають, що зацікавленість таким житлом велика, тому мають вже наступні проекти щодо будівництва IT House 2.0 та навіть IT Village.

фото: Олександр Мазуренко

«Наш будинок є розумний завдяки тому, що ми збудували його, використовуючи сучасні технології. Тут є сучасна котельня, яка повністю автоматизована та має сучасний облік; тут є сучасний Wi-Fi, який працює в єдиній системі, а найголовніше, що тут є, це розумні люди.

У нас є індивідуальна котельня, яка має лічильники тепла. У кожну квартиру заходять труби з гарячою водою і опаленням, при вході у кожну квартиру стоїть лічильник. Дані з цього лічильника щоденно збираються, їх поміщають у окрему базу, після чого ми можемо аналізувати базу даних і дивитись, у якому лічильнику яке було споживання. Ці дані будуть відкриті для кожної квартири: кожен може побачити свої показники, сусідів, після чого вони зможуть спільно планувати, як можна економити тепло.

У нас також є відпочинкова зона, яка зроблена на даху. Цей дах спеціально обладнаний щодо діючих норм, аби все було безпечно. Є ідея така, щоб на даху були місця для відпочинку мешканців, аби можна було вийти на вулицю, насолодитись краєвидом, поговорити тощо. Для цього там є обладнані місця з розетками, накриття для захисту від опадів», - зазначив голова ОСББ кооперативу IT House Анатолій Добросинець.

«IT House – перший успішний інфраструктурний проект Львівського ІТ Кластеру, перша спроба, яка стала дуже успішною, передусім, завдяки тісній співпраці з міською владою Львова. Нам дуже приємно, що міська влада розділяє наші ідеї, розуміє їх важливість для міста і безкоштовно надала нам землю для будівництва такого в певній мірі соціального будинку для спільноти зі схожими інтересами та спільними цілями. Вже наступним нашим проектом стане Innovation District IT Park, масштабний технологічний парк, який якісно змінить обличчя Львова», - розповідає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

«Ми ніколи не були забудовниками. У нас виникла ідея і ми почали реалізовувати її «по ІТ-шному». Це така перша родзинка, яку ми реалізували. Фішка дуже проста: аби люди якомога більше перетиналися між собою, комунікували і знали, хто є їх сусідом. Ця спільнота може багато змінювати і реалізовувати.

Тепер ми думаємо над IT House 2.0 та IT Village. Наш проект гарно розійшовся, тому люди хочуть ще», - зазначив менеджер проектів Львівського ІТ Кластеру Ярослав Назар.

Новобудова має великі балкони для зон відпочинку (7 м. кв.). Також у будинку є серверна, кімната для зустрічей, дитяча кімната, велосипедний паркінг, підземний паркінг, тераса (на даху), підключений швидкісний інтернет. Крім того, будинок проектувався так, щоб з часом повністю відмовитися від газу і перейти на альтернативні джерела енергії.

У 2016 році будівництво IT House перебувало на завершальному етапі. Всього за рік вдалося з нуля побудувати найсучасніший будинок. Наприкінці 2017 року будинок здано в експлуатацію.

Досягненням проекту є не тільки сам будинок, а спільнота дружніх сусідів. Це головна відмінність IT House від десятків інших, що є у місті: його мешканці знають одне одного, проводять разом час та разом ухвалюють рішення щодо будинку. Часто майбутні сусіди збиралися на обговорення поточних справ будинку, а із заселенням вони ще й зможуть проводити разом дозвілля. Для цього є спеціальний ком’юніті-рум.

IT House – перший у Львові будинок для працівників ІТ сфери, пілотний проект Львівського ІТ Кластеру, який вдалось реалізувати спільними зусиллями львівської ІТ спільноти та міської влади. Споруду зводили протягом 13. Проте лише тепер – унікальна нагода побачити єдиний в Україні будинок для ІТ-шників і побувати на його офіційному відкритті.

ІТ House – 10-топоверховий будинок в одному з найбільш перспективних районах Львова (вул.Студинська) з чудовим видом на Високий Замок, створений для людей зі спільними інтересами та сферою діяльності. Будинок збудований за найновішими технологіями, в якому комфортно мешкають люди, які працюють у сфері ІТ.

Для Львівського ІТ Кластеру – розвиток та активність ІТ спільноти – один з головних пріоритетів, саме тому сусідство працівників ІТ індустрії в одному будинку стане рушієм змін та прикладом активної участі в спільній організації свого житлового простору.

Це єдиний приклад такого житла в Україні, коли мешканці будинку – не просто сусіди, а спільнота. Саме тому для резидентів в будинку передбачили простір спільного користування, де можна обмінюватись думками, проводити зустрічі, обговорення чи святкування. Це, зокрема, конференц-зал, спільний хол з консьєржем та охороною.

Біля будинку розташовані - дитячий майданчик, спільна відпочинкова зона, спортивний майданчик для мешканців. Ще однією перевагою ІТ House є просторий експлуатований дах, частина якого слугуватиме зоною відпочинку для мешканців, а на іншій частині будуть розташовані сонячні колектори. Саме вони забезпечуватимуть 70% енергії для підігріву води.

IT House – вже повністю заселений мешканцями і зацікавленість в купівлі такого житла потенційними покупцями, працівниками ІТ сфери, перевищила сподівання кластеру. Тому в планах Львівського ІТ Кластеру – нові житлові проекти для ІТ спільноти Львова –  IT House 2.0 та IT Village.