Мерія вчергове застерігає мешканців Львова не купувати квартири у ПрАТ «Ірокс»: будівництво проводиться без дозвільних документів

  • 18.04.2018, 10:03
  • Ганна Пищула
На території міста Львова активно та системно здійснюється будівництво багатоквартирних житлових будинків. У більшості випадків це будівництво здійснюється відповідно до вимог чинного містобудівного законодавства. Львівська міська рада та її виконавчі органи в межах повноважень всіляко підтримують забудовників. Однак у Львові є ряд незаконних дій з боку підприємців, які протиправно здійснюють будівництво багатоповерхових будинків без відповідних дозволів. Серед них ПрАТ «Ірокс». Мерія вчергове застерігає мешканців від придбання квартир у цього забудовника. Вичерпну інформацію про законість того чи іншого будівництва у Львові можна знайти на сайті https://azuz.org.ua/lviv-interactive-map/?action=get_map_data&fn_region=0&fn_builder=0.

фото: прес-служба ЛМР
фото: прес-служба ЛМР

«ПрАТ «Ірокс» веде забудову на трьох земельних ділянках – це вул. Антонича-Майданній, вул. Шевченка, 418, та намагається здійснювати будівництво на вул. Тернопільській, 42. Ми неодноразово заявляли, що по жодній з цих ділянок рішення сесії львівської міської ради не було, містобудівні умови та обмеження не видавалися, а всі дозволи на введення в експлуатацію надавалися на виконання рішення суду.

По будівництву на вул. Антонича-Майданній та вул. Шевченка, 418 є відкриті кримінальні провадження і місто визнано потерпілим у цих кримінальних провадженнях. Адже територіальна громада міста, в особі львівської міської ради, є єдиним органом, який має право розпоряджатися земельними ділянками. Тобто місту заподіяна шкода, коли були захоплені земельні ділянки.

Ми останнім часом активно працювали зі слідством, надавали їм усі необхідні документи. Основна робота базувалася на земельній ділянці на вул. Шевченка, 418. По будівництву на вул. Тернопільській, 42 у нас є судова справа про витребування земельної ділянки.

Тому, ще раз наголошую, що на початок проведення робіт, на завершення робіт, які проводить ПрАТ «Ірокс» місто жодного документу не видавало. І ми вкотре звертаємося до людей, не купувати нерухомого майна за зазначеними адресами. Ми не маємо на меті забирати квартири у тих мешканців, які купили їх у «Ірокса». Це ошукані люди, які мають проблеми у зв’язку із цим. Ці мешканці можуть звертатися до нас за юридичними консультаціями», - розповіла Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту ЛМР.

Як наголосив Сергій Коровайник, директор департаменту містобудування, є чітка процедура оформлення земельних ділянок і отримання дозвільних документів для проведення будівельних робіт. Тому місто наполягає і вимагає від забудовників дотримуватися цих процедур і працювати в правовому полі.

«Наскільки мені відомо, ПрАТ «Ірокс» тільки раз зверталася за оформленням земельної ділянки - у 2010 році, для отримання земельної ділянки по вул. Шевченка. Їм було надано відповідні роз’яснення, щодо отримання цієї ділянки. Оскільки це була вільна від забудови ділянка, то ми їм запропонували оформити її шляхом аукціону. На цьому все зупинилося, дозвільних документів вони не отримали», - повідомив Сергій Корованик.

Для того, щоб вберегти себе від придбання квартир у забудовників, які ведуть свою діяльність незаконно, за словами Юрія Мартинюка, виконавчого директора Асоціації західноукраїнських забудовників, можна скористатися сайтом з картою забудов https://azuz.org.ua/lviv-interactive-map/?action=get_map_data&fn_region=0&fn_builder=0, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.

«Компанії, які ведуть свою роботу з порушенням законодавства - несуть ризики для кожного потенційного покупця, бо працюють на межі законодавства або з відвертим його порушенням. Тому ми, у співпраці з львівською міською радою, у співпраці з іншими правоохоронними органами долучаємося, щоб захистити кінцевого споживача від таких ризикових інвестицій, щоб люди не довіряли свої кошти компаніям, які мають сумнівну ділову репутацію і здійснюють свою роботу із порушенням усіх можливих норм законодавства.

Є розроблений сайт, на якому є розміщена інформація про всі будівельні майданчики у м. Львові з відповідною інформацію щодо трьох основних необхідних критеріїв, які має мати кожен будівельний майданчик – це, по-перше, законність землекористування, друге – наявність містобудівних умов та обмежень, які безпосередньо видає Львівська міська рада, або інша міська рада на територія якої здійснюється будівництво, і третя позиція – це дозвільні документи, а саме декларація, або дозвіл на початок проведення будівельних робіт виданих інспекцією з архітектурно-будівельного контролю. Без наявності цих трьох документів будь-які інвестиції в квартири будь-якого забудовника є ризиковими для кожного покупця», - повідомив Юрій Мартинюк, виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників.