У місті перевірять всі будівельні майданчики на безпечність

• 10.12.2019, 15:31
  • Пресслужба ЛМР
Місто проінспектує всі будівельні майданчики Львова. У Львівській міській раді почала діяти спеціальна комісія, до якої увійшли представники департаменту містобудування, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю міста, управління держпраці області та голови райадміністрацій міста. Загалом планується проінспектувати близько 150-ти місць забудов.

«Наша мета — не залякати забудовників чи стягнути з них якомога більше штрафів. Це швидше інформаційно-просвітницька кампанія. Ми діємо за європейським принципом — не покарати, а запобігти нещасним випадкам на будовах Львова», — наголосив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Відомо, що перший виїзд новоствореної комісії відбувся у понеділок, 9 грудня. Так, проінспектували будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Замарстинівська, 170 («Грінвіль парк»). Наразі тут працюють два баштові крани, ще кілька автомобільних кранів, а також інша будівельна техніка, зокрема бульдозери й трактори. Як повідомили представники генпідрядника, на будові є ще 15 підрядних організацій, одночасно на майданчику працює близько 150 людей.

За словами заступника начальника управління Головного управління держпраці у Львівській області Івана Мечержака, ризиків, які би несли явну загрозу травмуванню будівельників, під час короткої візуальної інспекції не зафіксували. Утім є низка дрібніших порушень.

«На будівельному майданчику важлива кожна дрібниця, навіть відсутність спецодягу. Якщо нема спецодягу — значить нема взуття, а взуття має бути таке, щоб людина не проколола собі ногу, зі вставками металічними. На майданчику все повинно враховуватись», — зазначив Іван Мечержак.

Відтак результатами виїзду складуть протокол з усіма зауваженнями і передадуть його забудовникові, аби той міг усунути всі порушення.

«За результатами огляду будівельного майданчика „Грінвіль парк“, є певні зауваження — відсутність огороджувальних конструкцій на певних секціях будинків — на горішніх поверхах, також у частині неналежного складування будівельних матеріалів та будівельного сміття, є також зауваження щодо відсутності приватних засобів захисту від пилу, від шуму для осіб, які займаються знесенням споруд і дробленням будматеріалів», — повідомив в.о. начальника Інспекції ДАБК м. Львова Теодозій Денисяк.

Відомо, що у планах комісії проінспектувати всі будмайданчики Львова, де триває активне будівництво, мають до кінця березня наступного року.

Нагадаємо, комісію було створено за розпорядженням міського голови Львови після прикрого випадку, коли наприкінці вересня на одному з будмайданчиків упав баштовий кран на складські приміщення супермаркету, тоді постраждала водійка крану.