У Львові відбудуться Дні природної спадщини, присвячені Арнольду Рерінґу — творцю міських парків

• 15.09.2020, 16:24
  • Пресслужба ЛМР
У Львові з 17 вересня до 31 жовтня відбуватимуться Дні природної спадщини. Це серія краєзнавчих публічних заходів, приурочених до 180-річчя з дня народження Арнольда Рерінґа, завдяки якому Львів отримав найкращі зелені зони в історичній частині міста. В рамках заходу для львів'ян ЛКП «Бюро спадщини» організовує серію заходів, які матимуть на меті познайомити містян ближче з історією парків та скверів Львова.

«Головною ціллю заходу є привернення уваги мешканців та професійного середовища до стану парків, адже це дуже цінна природна спадщина Львова, яка є невіддільною складовою міського простору. Зокрема, будемо активно обговорювати необхідність запровадження посади міського садівничого, для збереження цих зелених зон, а також ближче знайомити усіх охочих із цією спадщиною», — розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Зокрема, у Львові організують Парковий університет із вуличними лекціями, під час яких можна буде дізнатися історію парків міста, вклад у розвиток Арнольда Рерінґа. А також почути фахові розповіді про догляд за парками та їхню роль у контексті кліматичних змін.

«Також на площі Ринок біля Ратуші облаштуємо спеціальні вуличні інформаційні стенди про те, ким був Арнольд Рерінґ, та яким був його вклад у розвиток зелених зон міста», — додає Павло Богайчик.

Усі охочі зможуть завітати і на краєзнавчі екскурсії головними зеленими зонами міста, а також привести дітей на паркові майстер-класи, під час яких малечу, зокрема, вчитимуть розрізняти види дерев, рослин та птахів.

Реєстрація на Дні природної спадщини відбуватиметься на сторінці Бюро спадщини https://www.facebook.com/spadshchyna.lviv.ua/ в анонсах за кілька днів до початку кожної з подій.

Усі події відбуватиметься за попередньою реєстрацією з дотриманням карантинних обмежень.

Програма заходів

Парковий університет:

Спікер

Парки міста: чи потрібен Львову садівничий?

Олександра Сладкова. начальниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради

Палісадники Львова: історія прихованих куточків міста.

Георгій Корнєєв, головний спеціаліст-архітектор відділу охорони та використання об'єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища

1 жовтня

Рослини Львова на зламі століть

Оксана Оленюк-Пухняк, ландшафтний архітектор, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології НЛТУ.

9 жовтня

Птахи: хто живе у парках Львова

Андрій Бокотей, старший науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України

16 жовтня

Як доглядати за парками міста. Іноземний досвід

Олександра Сладкова, начальниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради

23 жовтня

Роль міських парків у контексті кліматичної зміни

Микола Рябика, еколог, голова ГО «Плато»

29 жовтня

Арнольд Рерінг: життя та творчість

Сергій Лєонов, провідний інженер, Львівського центру Інституту космічних досліджень НАН України та НКА України

Екскурсії:

Спікер

Екскурсія: «Стрийський парк — найвагоміший проєкт Арнольда Рерінга у Львові».

Екскурсія «Історія створення та колекції Ботанічного саду ЛНУ ім. Івана Франка»

Марія Надрага, завідувач відділу природної флори Ботанічного саду ЛНУ

Екскурсія парком Залізні води

Павло Гудімов

6 жовтня

Екскурсія ботанічним садом Лісотехнічного університету

Оксана Оленюк-Пухняк, ландшафтна архітекторка, кандидатка сільськогосподарських наук, доцентка кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології НЛТУ.

13 жовтня

Екскурсія проспектом Шевченка і проспектом Свободи

Галина Лукащук, кандидатка сільськогосподарських наук, доцентка кафедри містобудування НЛТУ.

22 жовтня

Екскурсія парком Франка