Мерія підтримує збереження статусу пам’ятки будинку на вул. Замарстинівська, 213

• 20.11.2020, 12:21
  • Ганна П’єх
Львів за збереження будинків-пам'яток міста. Сьогодні виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення «Про збереження статусу будинку на вул. Замарстинівська, 213 у м. Львові». Як повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, місто отримало відповідь від ОДА, де сказано, що минулого року їхня консультативна рада розглядала питання статусу вілли Стеткевичів і прийняла рішення про виключення її з переліку пам’яток. Відповідні документи були скеровані у Міністерство культури.

фото: Олександр Мазуренко

«За дорученням міського голови Львова, останні кілька тижнів ми працювали над тим, як зберегти пам’ятку на вул. Замарстинівська, 213. Адже маємо рішення суду, яке вважаємо не правочинним, про скасування цього статусу.

Нагадаю, що декілька тижнів тому ми обговорювали це питання на засіданні виконавчого комітету. Тоді було озвучено, що позиція міської ради однозначна — будинок на вул. Замарстинівська, 213 має зберегти свій статус пам’ятки, який йому надано у 1993 році.

З цього приводу ми також звернулися до обласної адміністрації, позаяк цей будинок їхній, однак отримали цікаву і дивну відповідь — ОДА це питання розглядала минулого року на засіданні їхньої консультативної ради, і було підтримано рішення, щоб віллу Стеткевичів виключити з переліку пам’яток.

Вважаю, що таке рішення має бути публічним, і громадськість має знати, хто за це голосував. Також ОДА надали всі документи в Міністерство культури, щоб виключити цей будинок з переліку пам’яток.

Натомість ми, як міська рада, однозначно за збереження статусу цього будинку, і сьогоднішнім рішенням виконавчого комітету визначаємо збереження статусу пам’ятки будинку на вул. Замарстинівська, 213. Доручаємо нашому комунальному підприємству МЦІТ зберегти незмінними дані про цей будинок на порталі відкритих даних, і визначаємо ще раз звернутися до обласної адміністрації і Мінкульту з цього приводу", — розповів Андрій Москаленко.

За його слова, також громада цього мікрорайону зареєструвала петицію щодо збереження статусу пам’ятки будинку на вул. Замарстинівська, 213. За рекордний час петиція набрала необхідну кількість голосів.