У Львові до Міжнародного дня рідкісних захворювань по-особливому підсвітять деякі сакральні споруди

  • 22.02.2021, 11:21
  • 1031
  • Пресслужба ЛМР
Міжнародний день рідкісних (орфанних) захворювань в усьому світі відзначається 28 лютого. Відтак, знакові об'єкти по всій Україні залучать, щоб приєднатися до світової ініціативи і з допомогою світла висловити підтримку пацієнтам з орфанними захворюваннями. Зокрема, у межах акції «Я підтримую орфанних хворих», із 22 до 28 лютого у Львові будуть по-особливому підсвічені Каплиця Боїмів та дзвіниця церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

фото умовне, автор: Роман Балук

Орфанні захворювання — рідкісні вроджені або набуті захворювання, які характеризуються тяжким, хронічним, прогресуючим перебігом, супроводжуються формуванням дегенеративних змін в організмі, зниженням якості та скороченням тривалості життя хворих і навіть становлять загрозу для життя.

Львів спільно із Благодійним фондом «Ангели світла і добра» долучиться до міжнародного місячника підтримки пацієнтів з орфанними захворюваннями. Символом цього дня є стрічка, яка поєднує зелений, фіолетовий, рожевий і синій кольори.

Додамо, щодня з 22 до 28 лютого близько 18.00 години у Львові ЛКП «Львівсвітло» по-особливому підсвічуватиме Каплицю Боїмів (у червоний та синій кольори) та дзвіницю церкви Різдва Пресвятої Богородиці (у синій колір).

Нагадаємо, 4 лютого 2021 року на сесії Львівської міської ради було затверджено програму соціального захисту дітей, які хворіють на рідкісні (орфанні) захворювання. Йдеться про надання з міського бюджету цільової фінансової підтримки батькам для забезпечення дітей, які хворіють на рідкісні захворювання, харчовими продуктами спеціального дієтичного споживання