Реставратори відновили історичні двері поблизу Академії сухопутних військ

  • 27.04.2021, 16:39
  • 1373
  • Бюро спадщини
Ще одні відреставровані двері прикрашають будинок в історичному центрі Львова, на вулиці Героїв Майдану, 40. Відновили їх у межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

«Ці дубові двері були сильно пошкоджені, відтак довелося замінити у них близько 20% деревини. Зокрема, на дверях було втрачене обрамлення навколо вікон, яке довелося відновлювати за спогадами мешканців та залишками місць фіксації елементів», - розповів реставратор Ярослав Зубрицький.

У цих дверях виникли сильні тріщини у місцях кріплення металу: подекуди – до пів сантиметра та більше.

«На дверях були пошкоджені ручки. Ми замінили їх на нові, залишивши автентичне кріплення. Довелося змінити на нові і латунні накладки внизу на дверях, адже попередні не підлягали відновленню», - додає фахівець. 

Загальна вартість робіт становила 49 500  грн.

«З цієї суми місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 14 850 грн свого внеску», - зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини»

Нагадаємо, із 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.