Мер Львова пропонує провести архітектурний конкурс щодо забудови території колонії на вул. Хуторівці

  • 04.06.2021, 13:13
  • 1651
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Львова Андрій Садовий запропонував провести архітектурний конкурс задля визначення концепції розвитку та забудови території колишньої колонії на вул. Хуторівці. Він відзначив, що для міста важливо, аби новий власник ділянки врахував бачення мерії, зокрема щодо формування там об’єктів соціальної інфраструктури та зони рекреації.

фото умовне, автор: Роман Балук

«Насправді дуже велика ціна, хто переміг, які фізичні особи, – ми ще не маємо детальної інформації, там фігурує декілька компаній. Думаю, за тиждень-другий вони звернуться до міської ради, бо є жорстке рішення виконкому щодо соціальної інфраструктури, яка має бути збудована на цій території. Ми з ними будемо більш детально говорити. Я, звичайно, буду пропонувати проведення архітектурного конкурсу, щоб побачити 5-10 різних варіантів забудови, враховуючи чітку позицію виконавчого комітету по соціальній інфраструктурі. Це для мене принципово і для мешканців, які живуть в цьому ареалі. Міністерство юстиції щасливе, ми також, бо була колонія, а сьогодні там буде осередок нового життя. Тепер залишається, щоб усі чітко дотримались правил. Треба говорити з тими власниками, які будуть володіти кінцево тими будівлями», - прокоментував мер міста Андрій Садовий.

Нагадаємо, Фонд державного майна та Міністерство юстиції реалізували дві ділянки недіючої львівської виправної колонії № 48 площею близько 13 га, що на вул. Хуторівці. Їх виставили двома лотами на прозорий аукціон, що відбувся вчора, 3 червня. Відтак, для міста важливо, аби покупці врахувати бачення міста щодо розвитку цієї території, зокрема щодо формування на ній об’єктів соціальної інфраструктури.

«Місту важливо, щоб в цьому випадку забудова була збалансованою. Йдеться про велику територію понад 10 га, яка знаходиться під об‘єктами нерухомості, які реалізовувались на аукціоні. Це сформоване житлове середовище, історична назва цієї ділянки - «Боднарівка».

Місто інвестувало багато коштів в комфорт мешканців, зокрема була оновлена вулиця Хуторівка, там запустили тролейбус. Тепер там зручна вулиця, яка набула нову назву. Так само було оновлено громадські простори, які стали центром життя спільноти. Там є велика лікарня, підприємства. Для міста важливо, щоб це не перетворилось на житлові нетрі. Саме тому рішенням виконавчого комітету ще у вересні 2019 року було зафіксовано певні реперні точки та важливі моменти, щоб територія тут була збалансованою.

У разі громадсько-житлової забудови, згідно з рішенням виконкому, там має бути максимум 25% житла, враховуючи те, що потрібно сформувати зелені зони, бульвари, рекреацію для існуючих та нових мешканців. У разі житлової забудови, потрібно збудувати й нову школу. Місто багато інвестує в реновації шкіл, їх приведення до нових стандартів, але для будь-якого нового житла там треба сформувати школу на 18 класів і садок на щонайменше 150 дітей.

Для того є місто, щоб задавати містобудівні стандарти розвитку. На величезну територію понад 10 га потрібно посадити ті чи інші будівлі, їх підключити до мереж, облаштувати заїзди. Це все питання міста, тому що місто визначає містобудівну політику на своїй території.

Йдеться про те, аби сформувати там комплексну забудову, тому що за це відповідальне місто, бо це комфорт мешканців. В цьому випадку, з точки зору процедурної, дуже важливо було б зіграти зараз великий архітектурний конкурс на містобудівну концепцію. Нехай архітектори позмагаються, буде конкурентна боротьба щодо того, хто запропонує найкращий варіант щодо формату забудови.

Ми – за забудову гуманної висотності, це має бути висотність середнього рівня. Звісно, там можуть бути висотні акценти, але у середньому 7-8 поверхів – це гуманний масштаб, який вже у Львові сформувався в сучасній забудові.

Що стосується подальших кроків, то це має бути розроблений детальний план забудови, бо на такій великій території у понад 10 га потрібні детальні плани, де фіксуються місця під школи, житло, де мають бути заїзди та червоні лінії, у тому числі мережі. Пізніше місто видаватиме містобудівні умови та обмеження, спираючись на ті розроблені дані», - пояснив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Нагадаємо, у вересні 2020 року на засіданні виконавчого комітету ЛМР було прийнято рішення про формування на території Львівської виправної колонії № 48 (вул. Хуторівка, 2) об'єктів громадського обслуговування та соціальної інфраструктури.

Відповідно, враховуючи наміри Міністерства юстиції України щодо продажу Львівської виправної колонії № 48 на вул. Хуторівці, підтримуючи цінності просторового розвитку, спрямованого на підвищення якості життя та розширення можливостей самореалізації мешканців, необхідності гармонійного розвитку території Львова, виконавчий комітет вирішив рекомендувати Міністерству юстиції України при реалізації намірів щодо продажу Львівської виправної колонії № 48 на вул. Хуторівці, 2 врахувати необхідність розвитку соціальної інфраструктури у м. Львові з передбаченням на території Львівської виправної колонії № 48 комплексу громадського призначення із закладами громадського обслуговування, офісними, освітніми та іншими будівлями, рекреаційними зонами, місцями для відпочинку населення.

Приватизація Львівської виправної колонії № 48 відбувається в рамках спільного проєкту Фонду державного майна та Міністерства юстиції України, який передбачає виставлення на прозорі аукціони майна 35-ти виправних закладів, що не працюють.

відео: Андрій Андрух