«Це є важлива територія для розвитку громади», - А. Садовий про колишній дитячий санаторій на вул. Коновальця

  • 22.06.2021, 13:54
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 22 червня, міський голова Львова Андрій Садовий здійснив робочий виїзд, під час якого оглянув територію на вул. Є. Коновальця, 114, 116, де розміщений дитячий кардіоревматологічний санаторій, будівлі якого раніше продала Львівська облрада. Відтак, він наголосив, що ця територія має важливе значення для громади міста, а також наразі тривають судові процеси щодо визнання незаконним і скасування рішення обласної ради про право власності на ці приміщення.

фото: Маркіян Лисейко
фото: Маркіян Лисейко

«За минулої каденції обласна рада та обласна адміністрація продали приблизно 11 об’єктів, які мають надзвичайно важливе значення для громади міста. Йдеться про об’єкти на території міста - лікувальні комплекси та медичні установи.

Ця територія була призначена для лікування хворих діток. Все це спеціально було доведено до такого стану, а потім його виставили на аукціон. Це при тому, що у нас є судові процеси. Місто вважає, що це все має належати громаді. Звичайно, що фірма, яка це придбала, має своє бачення того, як це має виглядати. Проте це важлива територія для розвитку громади. Тут потрібно буде серйозно обдумати. Ми чекаємо, що суд все-таки прийме обдумане рішення на користь міста.

фото: Маркіян Лисейко

Громада міста за останні роки жодного об’єкту не продала. Ми навпаки – купуємо приміщення, зокрема для ЦНАПів, садочків, медичних установ та вкладаємо кошти», - акцентував мер.

Він також додав, що надалі місто співпрацюватиме із новими власниками будівель, аби напрацювати консолідоване рішення, що задовільнить потреби громади.

«Я хочу мати кінцеве рішення суду на нашу користь. Відбувся аукціон, і теперішні власники купили ці будівлі. Потрібно з ними працювати, проводити архітектурний конкурс, щоб знаходити той оптимальний варіант, який би влаштував місто, громаду, людей, які вклали кошти. Люди заплатили дуже високу ціну – більше 40 млн грн. Це дуже великі кошти. Це непроста ситуація, але ми мусимо вирішувати проблемні питання», - додав міський голова Львова.

фото: Маркіян Лисейко

Нагадаємо, 24 травня цього року мер Львова Андрій Садовий наклав вето на ухвалу, прийняту на засіданні сесії, щодо розроблення детального плану території у районі вул. Є. Коновальця, вул. Житомирської, вул. Гіпсової та вул. Г. Семирадського. Ухвалою передбачено можливість житлової забудови на місці дитячого ревмокардіологічного санаторію, будівлі якого раніше продала Львівська облрада.

Також 17 червня під час розгляду ухвал, які були прийняті раніше на пленарних засіданнях, але були призупинені міським головою та направлені з зауваженнями на повторний розгляд, депутати не подолали вето міського голови щодо цього питання.

Додамо, що зараз міськрада в судовому порядку відстоює право громади на 11 об’єктів, на які Львівська обласна рада оформила держреєстрацію права власності, ймовірно, з порушеннями.

відео: Андрій Андрух

фото: Маркіян Лисейко