У Львові ознакують будівлі колишньої єврейської дільниці

  • 30.07.2021, 14:36
  • 895
  • Пресслужба ЛМР
У Львові затвердили перелік архітектурних об’єктів, на яких встановлять інформаційні таблиці в межах проєкту ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину. Так, буде ознаковано 9 будівель, а на пл. Коліївщини встановлять інформаційний пілон. Відповідне рішення прийняв сьогодні, 30 липня, виконавчий комітет ЛМР.

фото: Олександр Мазуренко

Як розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик, інформаційні таблиці встановлять на будівлях колишньої єврейської дільниці у середмісті Львова.

«До прикладу, інформаційні таблиці будуть на  будівлі на пл. Арсенальній, 3, де була школа, на будинку №5, де була ритуальна лазня з миквою. На вул. Староєврейській, 36, де зараз є відділ юдаїки Музею історії релігії, - це найдавніша будівля на цій вулиці. Також ознакують територію Простору синагог та сусідні будівлі», - додав Павло Богайчик.

Також в межах цього проєкту вже закінчують роботи з капітального ремонту площі Коліївщини. 

Нагадаємо, проєкт ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину реалізовують управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Лабораторія міського простору та відділ культури Уманської міської ради за підтримки Європейського Союзу.