Місто нагадує: історична забудова «Професорської колонії» має бути збережена

  • 03.08.2021, 18:44
  • 994
  • Пресслужба ЛМР
Місто нагадує майбутнім покупцям активів залізниці в історичному кварталі «Професорська колонія», що будівлі колишнього санаторію мають бути збережені.

фото умовне, автор: Роман Балук

«Мешканці цього кварталу мають побоювання, що існуючі будівлі можуть знести і цю територію забудують. Позиція міста категорична – будівлі мають бути збережені. Важливо, щоб в майбутніх інвесторів було розуміння,  що тут не може бути агресивної забудови», - зазначив директор департаменту міської агломерації Юрій Лукашевський.

Відповідно до публічної кадастрової карти України, цільове призначення земельної ділянки, на якій розміщено будівлі колишнього санаторію, - будівництво та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги, обслуговування будівель закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, минулої п’ятниці, 30 липня, виконавчий комітет міськради прийняв рішення «Про збереження характеру історичного кварталу «Професорська колонія» у Личаківському районі Львова», так зафіксувавши своє бачення розвитку цієї території.

«Нам би хотілося, щоб люди, які придбають цю ділянку, не будували собі хибних ілюзій, тому і прийняли таке рішення. Можливо, люди думають, що це не є цінна забудова і можна все знести і збудувати житло. На нашу думку, так не варто робити, і ми це зафіксували в рішенні виконкому. Функціонал цієї території може бути різним, але важливо зберегти і зелені насадження, і цінну архітектуру. Інтерес до архітектури міжвоєнного часу виник тільки в останні десятиліття. «Професорська колонія», можливо є одним з районів цілісної віллової забудови 20-30-х років минулого століття. Ще один схожий район – вул. Тернопільська  - Мишуги, але там вже є значно більше перебудованих об’єктів», - розповів головний архітектор міста Антон Коломєйцев.

Також, відповідно до рішення виконкому, на території «Професорської колонії» рекомендовано облаштувати пішохідні доріжки, які з’єднуватимуть район з парком «Знесіння».