Цьогоріч заплановано розпочати реставрацію дзвіниці церкви Покрови Пресвятої Богородиці

  • 10.08.2021, 13:37
  • Пресслужба ЛМР
Цьогоріч у Львові розпочнуть реставрувати дзвіницю церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що на вул. Личаківській, 175. За інформацією управління охорони історичного середовища, зараз готують тендер.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Цей об’єкт буде перехідним і роботи тут закінчать вже наступного року», - уточнила начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Відповідно до проєкту, передбачено виконати такі роботи: ремонт цегляної кладки, розчищення та відновлення штукатурного шару, відновлення декоративних балясин; антисептування, протисольова обробка та гідрофобізація кам'яних поверхонь; влаштування гідроізоляції та підлогових покриттів; влаштування капельників та звисів; монтаж системи блискавкозахисту; відновлення та заміна віконних блоків; посилення виступаючої частини плити оглядового майданчика; відновлення колон та перил оглядового майданчика; вогнезахисна обробка деревини конструкцій даху.

фото: Олександр Мазуренко

Загальна вартість робіт складає майже 4 млн 220 тис. грн.

Також цього року за кошти міського бюджету реставраційні роботи проводитимуть і в інших сакральних спорудах. Зокрема, йдеться про реставрацію даху у каплиці Трьох Святителів, що на вул. Руській, 7. Відновлюватимуть і підпірну стінку у храмі Климентія Папи, що на вул. Генерала Чупринки.

фото: Олександр Мазуренко

Крім того, оголошено тендер на комплексну реставрацію дерев’яної церкви у с. Воля-Гомулецька, яка є пам’яткою архітектури національного значення. Також  місто дофінансує реставраційні роботи ще однієї пам’ятки архітектури національного значення – дерев’яної церкви у с. Зарудці.

Додамо, що реставраційні роботи тривають і у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла. 

Довідка

Дзвіниця храму Покрови Пресвятої Богородиці є складовою частиною храмового комплексу, який почали будувати ще в 1934 році, за найновішими тогочасними тенденціями архітектури та інженерії під  керівництвом талановитого львівського архітектора і ректора Вищої технічної школи (нині НУ «Львівська політехніка») Тадеуша Обмінського. Через його передчасну смерть будівництво продовжив інженер Вавжинець (Лаврентій) Дайчак.

Храм збудований у формі старохристиянської базиліки першого тисячоліття, зведений на природному підвищенні ландшафту у стилі конструктивізму і одразу став домінантою східної межі Львова оскільки виділявся в силуеті міста своїм незвичним виглядом, адже з його північної сторони височіла вежа (висотою 50 метрів) – унікальна у Львові, збудована на зразок флорентійських дзвіниць, яка до сьогодні прикрашає церковний комплекс.

19 жовтня 1939 року радянські війська обстріляли храм. Пошкоджено фасад, дах і вежу.

27 червня 1941 року костел пошкоджено німецькою авіабомбою.

Під час німецької окупації проведено ремонтні роботи.

У повоєнний час тут розмістили книжковий склад (до 1989 року), а перед храмом поставили пам’ятник – бойовий танк, що стояв на п’єдесталі. Релігійний комплекс використовували як господарські приміщення.