У Львові відреставрували частину фасаду будинку колишнього страхового товариства «Дністер»

  • 01.12.2021, 09:33
  • Пресслужба ЛМР
У Львові відреставрували частину фасаду будинку колишнього українського страхового товариства «Дністер», що на вул. Руській, 20. Так, відреставрували та відкрили фасади зі сторони вул. Підвальної та музею «Арсенал». Роботи з оновлення фасаду зі сторони вул. Підвальної вже також практично закінчені. Вартість реставраційних робіт склала 7 млн грн.

фото: Олександр Мазуренко
до та після реставрації

Як розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, роботи з відновлення фасів були досить складні.

«У поганому стані був карниз, значну частину якого замінили. Також труднощі полягали в тому, що будинок має багато кераміки, яка, в основному зверху, під карнизом, була пошкоджена. Довелось замінити її на копії. Майстрів з реставрації кераміки у нас немає, і ми знайшли фірму, яка виготовила копії таких плиток. Також реставратори віднайшли і повернули фасаду первісну колористику»,- зазначила Лілія Онищенко.

фото: Олександр Мазуренко

Посадовиця додала, що, крім реставрації фасадів, тут закінчили роботи з відновлення покрівлі.

А ще раніше, разом з Німецьким товариством міжнародного співробітництва  GIZ, відреставрували всі металеві елементи будівлі, зокрема, брами, решітки, балкони.

Також у будівлі заплановано відреставрувати і сходову клітку. «Маємо проектно-кошторисну документацію на її реставрацію. Подавались на програму «Велика реставрація», але проект не переміг», - додала Лілія Онищенко.

Будинок колишнього українського страхового товариства «Дністер» збудувало бюро львівського архітектора Івана Левинського у стилі гуцульської сецесії. Кам‘яниця є пам’яткою архітектури та пам’яткою історії, адже тут вперше на аматорській сцені виступав Лесь Курбас.  Зараз у будинку розміщена міська поліклініка.