Незабаром у Львові оголосять архітектурний конкурс на будівництво комунальної школи в районі вул. Миколайчука

  • 21.12.2021, 12:08
  • 944
  • Пресслужба ЛМР
На початку 2022 року у Львові планують оголосити Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу проектну пропозицію загальноосвітньої школи у районі вул. В. Щурата – вул. І. Миколайчука. Так, за словами начальника управління архітектури та урбаністики ЛМР Антона Коломєйцева, місто очікує отримати сучасний та водночас прагматичний варіант комунальної школи, у якому врахують нові освітні тенденції.

фото умовне, автор: Роман Балук

«В районі Миколайчука є існуюча школа, і там вдосконалювалася спортивна складова, у тому числі силами забудовників. Загалом ця школа працює на межі ефективності, але постає питання розвитку району, адже є заплановані нові житлові комплекси і громадська забудова. Цей район отримає новий імпульс.

Ми вчора вже оголосили та запустили в роботу конкурс по трамвайній лінії і вулиці Миколайчука – у напрямку Голосківського цвинтаря, аж до кінця існуючої забудови. Тобто там, у цих межах буде прокладено трамвайну лінію. Ми хочемо мати швидке сполучення транспортом між районом і центром, відповідно, планується покращена інфраструктура як для громадського транспорту, так і для приватного, а також велосипедна та пішохідна інфраструктура. Все це буде у комбінації з громадськими просторами.

Що ж до соціальної інфраструктури, то першим об’єктом має стати школа. Вона знаходиться зверху по рельєфу. Спершу по вул. Миколайчука простягається вже сформована житлова забудова, а відтак після неї буде збудована школа, за якою формуватиметься нова забудова. Відтак школа стане доступною та зручною як для сьогоднішніх мешканців району, так і для майбутніх. Вона зніме навантаження щодо соціальної інфраструктури.

Ми на конкурсі збираємось отримати рішення, яке буде враховувати нові освітні тенденції, як ми це робили при організації конкурсу на Під Голоском. Там великий акцент робився на холи, на те, щоб були простори та приміщення для позашкілля та максимального використання школи для потреб спільноти. Водночас ми хочемо отримати прагматичне рішення.

Будівництво буде відбуватись, у тому числі, силами забудовників. Так, один із забудовників надав нам зобов’язання щодо інвестування в соціальну інфраструктуру у розмірі інвестиційного внеску. Незважаючи на те, що такий внесок було скасовано у 2020 році, він усе одно готовий сплатити його саме в соціальну інфраструктуру. Звичайно, якщо ми будемо мати такі кейси, то буде можливо швидко та ефективно цю соціальну інфраструктуру отримати.

Втім, хочу наголосити, що рішення не має бути конструктивно складним, аби не затягувати будівництво по часу. Також воно має бути виправданим щодо нвестицій. Ніяких невиправданих архітектурних прийомів та матеріалів там не потрібно, ми на цьому акцентуємо. Коли ми будували школу на Під Голоском, то також обрали з одного боку сучасний, а з іншого – прагматичний варіант школи.

Це буде винятково комунальний загальноосвітній навчальний заклад», - розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

В управлінні архітектури та урбаністики додають, що, згідно з детальним планом території, місткість школи має становити 800 учнів.

Нагадаємо, минулої п’ятниці, 17 грудня, виконавчий комітет ЛМР підтримав рішення «Про оголошення та проведення Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію загальноосвітньої школи у районі вул. В. Щурата – вул. І. Миколайчука у м. Львові».

Також у Львові вже оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію реконструкції вул. І. Миколайчука. Метою конкурсу є пошук кращого проектного рішення реконструкції вул. І. Миколайчука, на ділянці від вул. Полтв’яної до перетину вулиць проектованої 1 з вул. І. Миколайчука-проектованою 2.