У Львові відновили браму у будинку на вулиці Стецька

  • 21.06.2022, 12:12
  • Пресслужба ЛМР
У центральній частині міста відновили дерев’яну браму в історичному будинку на вул. Стецька, 8. Реставрацію провели в межах міської Програми співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища. Роботи фахівці розпочали виконувати ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

У цій дубовій брамі довелося змінити до 15% деревини, що не підлягала реставрації. «Найбільшої шкоди дверям завдав встановлений домофон. Через це їх довелося повністю розбирати і замінити деякі тахлі. Окрім того, за радянських часів чорною фарбою зафарбували решітки. Ми відчистили їх і побачили, що  вони латунні. Тож їх також вдалося відреставрувати і зберегти», – розповів реставратор Остап Лишак.

Майстрам довелося заново виготовити притульну платку та встановити нові ручки, оскільки автентичні були втрачені.

«Загальна вартість робіт становила 40 тис. грн. З цієї суми місто оплатило 70%, відтак внесок мешканців склав майже 12 тис. грн», – зазначив директор  ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові діє Програма співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.