У центрі Львова в будинку 18 століття відновили цінні двері

  • 21.11.2022, 10:53
  • Пресслужба ЛМР
У Львові відреставрували історичні дубові двері в будинку на вул. Староєврейській, 16. Роботи тривали близько двох місяців, оскільки багато елементів брами потребувало відновлення.

стан дверей до реставрації

«Ці дубові двері були в поганому стані та мали багато пошкоджень. Деякі з них можна було помітити одразу, інші – приховувала стара фарба. Низ дверей був зовсім знищений, а тафлі мали тріщини і значні пошкодження та потребували заміни. Дерев’яне полотно зазнало пошкодження через невдало врізаний замок. Нас чекало багато роботи», – розповів майстер-реставратор Ігор Вардзаль.

Замість світлика тут самовільно встановили металеву конструкцію для кондиціонера. Фахівці її демонтували, як і сам кондиціонер. Встановивши нове засклення, повернули і вигляд світлика. Також брама тепер має новий замок та латунні ручки. 

«Вартість реставраційних робіт – 62 000 грн. Внесок мешканців склав 18 600 грн, а решта суми – це кошти німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках», –  розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, нещодавно у Львові відреставрували історичну браму з соняхами у будинку на вул. Глибокій.