У Львові реставратори відновили дерев’яні двері у будинку на вулиці Вітовського

  • 26.05.2023, 11:20
  • Пресслужба ЛМР
У Львові відреставрували дерев’яні двері у будинку на вул. Вітовського, 11а. Роботи, які виконували у межах міської Програми співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках, тривали близько 2 місяців. Це вже 12-та брама, яку цьогоріч відновили у місті.

«Ми вирівняли деформовану конструкцію дверей, зробили вставки в місцях, де дерев’яне полотно було пошкоджене, відтворили втрачені елементи та встановили нове засклення з фацетованим склом», – розповів представник підрядної організації, яка проводила роботи, Павло Войтович.

Для більшої зносостійкості дерев’яного полотна фахівці встановили відбійники. 

«Загальна вартість реставраційних робіт склала близько 65 000 грн. З цієї суми 45 742 грн оплатив німецький фонд Ебергарда Шьока, а решту – мешканці», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини Павло Богайчик.

Цікаво, що раніше активні мешканці цього під’їзду самостійно відреставрували вхідні автентичні двері своєї квартири.

До слова, у 2022 році в історичній частині міста, у співпраці з мешканцями, відреставрували 29 брам. Відповідно до Програми співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках, при реставрації брам 70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, а 30% – сплачують мешканці.

Дізнатися, як стати учасником Програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Львів’янину/Співфінансування.