У Львові розпочалися будівельні роботи зі спорудження соціального житла для ВПО

  • 04.12.2023, 17:52
  • 1034
  • Пресслужба ЛМР
У Львові на вулиці Миколайчука розпочали будівництво першого з восьми будинків, де будуть проживати поранені внутрішньо переміщені особи, які проходять реабілітацію. Загалом тут зведуть 8 будинків для 700 осіб, у яких зможуть мешкати люди, що потребують реабілітації. У межах проєкту в будинках передбачено одно-, дво- та трикімнатні кампуси, аби люди мали змогу мешкати тут разом зі своєю сім’єю.

Проєкт будівництва соціального житла реалізовується Львівською міською радою за фінансування European Union in Ukraine. Європейська комісія виділила на це 19,5 мільйонів євро грантових коштів.

Команда Представництва Європейського Союзу в Україні – Клое Алліо, Андрій Бандура та Станіслав Тошков – відвідала об’єкт будівництва, поспілкувалась з представниками генпідрядника та керівниками проєкту «Будівництво житлових будинків для розміщення ВПО у м. Львів».

«Ми раді бачити, що роботи в межах проєкту продовжуються. Це дозволить задовольнити найбільш нагальні потреби в житлі для поранених українців, які проходять реабілітацію. Ми з нетерпінням чекаємо на продовження нашої плідної співпраці з муніципальною командою», – відзначила Клое Алліо, керівниця відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та довкілля» Представництва ЄС в Україні.

Отримавши всі дозвільні документи на старт будівництва, місто одразу розпочало роботи. Будівельники взялися за риття котловану. На початку листопада компанію ТОВ «Будівельна компанія «Прогресбуд» обрали генпідрядником, що будуватиме соціальне житло.

«Перший будинок має бути споруджено до травня наступного року. Ми перебуваємо у постійній комунікації з європейськими колегами, для того, щоб були дотримані всі норми та правила, раніше зазначені нашими партнерами. Наголошуємо на тому, що ці будинки будуть повністю інклюзивні, щоб маломобільні люди могли комфортно проживати і проходити реабілітацію у центрі UNBROKEN, який знаходиться одразу біля об’єкту будівництва», – зазначив Юрій Теліпський, директор ЛКП «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації».

Команда Представництва ЄС також зустрілася з мером міста та муніципальною командою, яка реалізовує проєкт у Львові. Вони обговорили питання розвитку проєкту та подальшої співпраці.