Десятиліття боротьби за Сквер Гідності на Сихові: що сьогодні сказав суд (відео)
- Пресслужба ЛМР
Зазначимо, мешканці Сихова вимагають скасувати містобудівні умови та обмеження щодо забудови земельної ділянки на просп. Червоної Калини, 109. Кажуть, раніше тут був заклад, який спричиняв багато клопотів для місцевих.
«Тут було кафе, і кожної ночі ми викликали поліцію, не можна було вікна відкрити, тому що були співи, крики. Люди відповідно ведуть себе не дуже адекватно, коли вип’ють, а особливо вночі. Тому зараз ми хочемо, щоб це місце належало місту.
Наша позиція однозначна. Це місце, де знаходиться незаконна забудова, потрібно впорядкувати, щоб наші діти, наші внуки могли відпочивати в гарному громадському просторі. Адже на Сихові мало місць, де можна було б відпочивати дітям, старшим людям і мамам з маленькими дітками, які там постійно гуляють», – розповіла Людмила Крижанівська, мешканка Сихова.
За словами народної депутатки та мешканки Сихова Наталії Піпи, цю забудову розпочали зводити ще після Революції Гідності і продовжили під час воєнного стану. Мешканці певнять, забудовники повинні працювати лише згідно із законами: проводити обговорення з мешканцями, зводити споруди відповідно до будівельних норм та детальних планів територій.
«Якщо ви сьогодні підійдете до того, що збудували, то побачите, що воно настільки велике, огрядне, недолуге, а вікна рухаються, тож воно ще й становить небезпеку. Думаю, якщо б забудовник пішов говорити з людьми і пробував вписатися в простір з нормальним архітектором – тому що навіть архітектурного нагляду нема з 2014 року – то мабуть згоди було б досягнуто. Насправді, коли хтось хоче робити бізнес і платити податки – це правильно, але треба з повагою ставитися до інших людей і до закону», – розповіла Наталія Піпа.
Позицію мешканців підтримують і у Львівській міськраді. Місто зробить усе, щоб відстояти Сквер Гідності.
«Позиція громади, яку відстоює Львівська міська рада, є дуже однозначною і простою: в сквері Гідності має бути громадський простір, там не має бути незаконних халабуд, забудов, як би їх не називали. Це простір має належати громаді, мешканцям міста.
Я дуже дякую всій громаді, яка сьогодні була в суді, громадській організації, яка планомірно відстоює позицію збереження скверу, Наталі Піпі – народній депутатці, а також всім юристам, всім службам, які активно працюють, відстоюють, аби саме позиція громади була почутою.
Можу ще раз підтвердити, що ми згідно з чинним законодавством зробимо все, аби там був збережений Сквер Гідності, а не було незаконних забудов, які оформляють через сірі рішення реєстраторів вже по десятому разу. Тому це все має бути скасовано і це має відбуватися відповідно до чинного законодавства і здорового глузду. Саме тому зараз ця справа проходить через судові тяганини, і я дякую всій громаді, яка є об’єднана довкола цього питання», – сказав Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.
відео Андрія Андруха для Львівської міської ради