Дні ар-нуво у Львові: мешканців запрошують на виставку сецесійних кахлів

  • 11.06.2024, 13:48
  • Пресслужба ЛМР
Мистецька бібліотека та ЛКП «Бюро спадщини» запрошують на відкриття виставки сецесійних кахлів кінця ХІХ – початку ХХ століття «Квіти сецесійного саду». Подія приурочена до Міжнародних днів сецесії у Львові. ВІдкриття виставки відбудеться сьогодні о 17:00.

Виставка кахлів буде у Мистецькій бібліотеці (вул. Шота Руставелі, 2). Вхід – вільний. 

«Провідним мотивом виставки є різноманіття квіткових та рослинних орнаментів, що використовувались для оздоблення кахлів сецесійного періоду. Так, до експозиції ввійшли кахлі з фабрики Івана Левинського, Львівської крайової фабрики кахлевих печей Ф. Вальдмана, низки чеських фабрик – “Мayer”, “Leto”, “Zliv”, “Hardtmuth”, “Rako” та фабрики Нойсера, а також декілька кахлів від невідомих виробників. Усі ці кахлі належать до колекції Андрія Каменщика.

Також на виставці представлено елементи карнизу та кілька кахлів з іншої приватної колекції. Крім того, на виставці можна переглянути видання про сецесію з колекції Мистецької Бібліотеки та приватних книгозбірень», – розповіли у ЛКП «Бюро спадщини».

Додамо, у межах відкриття виставки у Мистецькій Бібліотеці відбудеться двогодинна лекція Василя Карпіва – реставратора і засновника реставраційного бюро KARP Art Restorer під назвою «Сецесійні розписи у львівських інтер’єрах: дослідження та реставрація».

«Львів, без сумніву, є містом сецесійним – на його вулицях десятки будинків, оздоблених у стилі ар-нуво, а всередині цих будинків – сотні просторів із розписами та декором того періоду. Багато таких просторів уже відновили, врятували від нашарувань радянської фарби й показали світові.

Деякі з цих приміщень відновлювало реставраційне бюро KARP Art Restorer, яке вже понад 10 років займається дослідженням та збереженням культурної спадщини станкового та монументального характеру в низці регіонів України.

Сьогодні пан Василь розповість про об’єкти, які досліджувало його бюро та в яких виявило сецесійні розписи. А на прикладі Мистецької бібліотеки детальніше розкаже про реставраційні процеси й зміни інтер’єру приміщень до реставрації, в процесі та після проведених робіт», – додали у ЛКП «Бюро спадщини».

До слова, виставка «Квіти сецесійного саду» триватиме до 25 червня.

Додамо, сьогодні, 11 червня, у місті завершується цикл заходів у межах Днів сецесії у Львові.